Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2011-ben kapott "álláskeresési...

2011-ben kapott "álláskeresési segély nyugdíj elött" adóköteles? Ha igen miként kell bevallani, mert a munkaügyi központ által küldött iraton nincs rajta, csak annyi hogy tályékoztató adat.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
bevallandó jövedelem de adómentes, mivel az államtól kaptad
2012. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolótól kérdezném, hogy mi alapján állítja azt, amit leírt. Jogszabályi hivatkozásra lennék igazán kiváncsi, mert engem is érdekel a téma, és én ennek a segélynek az adómentességére nem találtam meg a szabályozást.

Előre is köszönöm.

2012. ápr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

innen gondoltam:


Az álláskeresési segély főszabály szerint adóköteles juttatás, azonban ha a magánszemélyre irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt megelőző öt éven belül állapítják meg, az adómentes.


Amennyiben arról van szó - márpedig a munkaügyi központ igazolása ezt támasztja alá -, adómentes juttatásban részesült, tehát ha más jövedelme sem volt 2011-ben, akkor adóbevallást sem kell beadnia.



de tényleg, most hogy rákérdeztél, nincs ott, hogy más jövedelme volt e

amúgy adó tanár mondta, mert anyukám is nyugdíjas már és neki sem kellett bevallania ez az álláskeresésit

2012. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég érdekes ez a dolog. Konkrétan így nincs leírva, de az SZJA törvény 3. §-ának 21. d) pontjában írja a bér fogalmánál az álláskeresési járadékot, álláskeresési segélyt, kivéve ha az az irányadó öregségi nyugdíjkorhatár 5 évet meg nem haladó időtartamon belüli betöltésére figyelemmel lett megállapítva. Majd a 25. % (1) bekezdésében felsorolja, hogy mi tartozik a nem önálló tevékenységből származó bevételek közé. Itt említi a béreket.

Ettől számomra ez még nem adómentes, csak éppen nem a bér fogalmába tartozik bele.

Majd az adómentes bevételek között nem találom felsorolva (1. számú melléklet). Dehát ha nem kell bevallani, akkor nem kell bevallani.

Innen is látszik, hogy törvényeink nagy része igen-igen pocsékul van megfogalmazva. Egy összecsapott valami...

2012. ápr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LadyJ válasza:

Ha egyéb bevallási kötelezettség alá tartozó jövedelme nem volt, akkor szerintem a nyugdíj előtti álláskeresési segély nem adóköteles és bevallani sem kell. Csak akkor ha volt másmilyen jövedelme is.

"Amennyiben „hármas típusú” álláskeresési segély kerül megállapításra az nyugdíjnak minősül, csakúgy mint nyugdíj előtti munkanélküli-segély. [Szja tv. 3. §-a 21. pontja d) alpont, és 23. pontja a) alpont]"

A nyugdíj pedig adómentes 2011 ben

2012. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
LadyJ válaszát köszönöm. Így már számomra is egyértelmű. Akkor ezt a részét nem találtam, ami alapján "adómentessé" lett téve ez a fajta álláskeresési segély. Tehát bevallani sem kell.
2012. máj. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!