Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akinek a munkáltató készíti...

Akinek a munkáltató készíti az adóbevallását?

Figyelt kérdés
A férjemnek évek óta a munkáltató csinálja, de soha nem szoktunk kapni róla tájékoztatást vagy esetleg egy másolatot. Kellene egyáltalán? Az idén viszont gyesen vagyok és én csinálom neki, de még nem adták ki az M30-as lapot, mondván hogy ráér még. Csak ez nem teljesen így működik. Fel vannak háborodva a cégnél, hogy miért nem csinálhatják meg ők, biztos van más jövedelme is és ezért kérte hogy önadózó legyen. Szerintetek mit tegyünk? Honnan tudhatnám meg hogy az előző években készült-e bevallás vagy sem?
2012. ápr. 16. 08:15
 1/4 anonim válasza:
Biztos, hogy készült, mert kötelező, csak ha a cég, vagy Apeh csinálja 100 %, hogy nem kap vissza pénzt. Egyébként kell, hogy legyen róla nyomtatvány (2. példány), mert 5 évig kötelező megtartani. Az, hogy ez miért a cégnél van, nem tudom.
2012. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos készült (még ha nem is adtak papírt)
2014. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor vonja vissza, hogy "önadózó" akar lenni

(és megint elkészíti a cég)

2014. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg akkor szokták csak az önadózást,

ha van más melója is (ill. jövedlmee)

2014. jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!