Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi után fizetem az illetéket?...

Mi után fizetem az illetéket? És mennyit?

Figyelt kérdés
Nagymamám házát a napokban vesszük meg,mely fel lett értékelve ami 4.000.000 millió ft.Édes apám a hagyatékin lemondott a részéről az én javamra.A 2 nagybátyámat kell kifizetnem.2.666.666ft ott kell kifizetnem a másik feleknek összesen,ennyi fog szerepelni az adásvételi szerződésen is.Most akkor melyik összegről kell fizetnem az illetéket?
2012. ápr. 23. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:
A maradékról, ami a te részed. Vagyis tulajdonképpen te nem 4 milliót örököltél, hanem annak csak egyharmadát. Az illeték 4 millió forintig /tehát esetedben is/ 2 % a te részed után.
2012. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!