Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e az SZJA bevallásban...

Kell e az SZJA bevallásban szerepeltetni az élettársamnak, kell e Szja-t fizetnie? Tényleges jövedelme nem keletkezett.

Figyelt kérdés
Szép napot! A kérdései a következőek: 1: Egy 2004-ben vásárolt ingatlant 2010. 08-havi adás-vétel szerződéssel- 1/2tul. -i hányadban egy (2007-ben kölcsönkért összeg fejében-kölcsönszerződés) eladtam, az élettársamnak mivel a kölcsönt nem tudtam visszafizetni. Ennek bejegyzését a Földhivatal 2011. 02-hóban,2010-es 08. dátummal elvégezte. 2:2011-ben09-hó a kölcsönt visszaadtam, az eredeti adás-vételi szerződés felbontásra került, ingatlan visszakerült a tulajdonomban.
2012. máj. 9. 08:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ebből az ügyletből keletkezett adóköteles jövedelme, akkor kell szerepeltetnie az adóbevallásban. Ez ingatlan értékesítés volt, mégha kölcsön fejében történt, akkor is.

Ha "eladta" Neked 2011-ben, és ugyanannyiért amennyiért "vette" Tőled, akkor nem keletkezik belőle adóköteles jövedelme, és így nem kell az adóbevallásban szerepeltetnie. Csak ha keletkezett volna belőle, akkor kellene.


Egyszerűbb lett volna jelzálogot bejegyeztetni az ingatlanodra a kölcsönösszeg erejéig. Amint kifizetted, akkor levetetni róla.

2012. máj. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!