Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás-hogy is van ez?

Adójóváírás-hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Tavaly januárban teljes bért kaptam, majd felszámolás alá került a cég (febr.-márc. közepéig nem fizettek bért), március végétől táppénzen voltam októberig, amikor is megszületett a kisfiam. Tgyást csak idén utaltak. Hány hónap a jogosultság?
2012. máj. 12. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz eldönteni. Nem látunk bele a pakliba.


Január az biztos.

Február - márciusra kaptál bért, csak éppen nem időben fizették ki, hanem megkésve?

Márciusra táppénz járt - ez is oké októberig.

A terhességit 2012-ben utalták, de mikor? Január 15-ig megtörtént a kiutalás vagy csak utána?

A terhességit - gondolom - az egészségpénztár fizeti. Mit igazolt le? Ha kaptál adóigazolást, akkor mennyi hónapot igazolt le jogosultságként?


Ezt így mi sem tudjuk eldönteni. A fenti dolgokról függ az adójóváírásra jogosító hónapok száma.

2012. máj. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Febr.-márc.-ra azóta sem kaptam bért, a tgyást január végén kaptam.
2012. máj. 14. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!