Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített adóbevallásnál...

Egyszerűsített adóbevallásnál ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy diák vagyok, tavaly dolgoztam először egy diákszövetkezet megbízásából. Diák lévén adókedvezményt kaptam = nem kellett adót fizetnem. Idén megérkezett a nyilatkozat az egyszerűsített adóbevalláshoz, amit feb.15-ig kellett volna feladni, de én ezt nem tudtam. Saját butaság tudom, de életemben nem kellett még ezzel foglalkoznom, és mindenki azt mondta, hogy májusban kell csak feladni. Most derült csak ki, hogy a nyilatkozat feladása után küldik vissza a teljes adattartalmú bevallási nyilatkozatot. És azt kell május 21-ig feladni. Most akkor mit tegyek? Az egyszerűsítettet ugye nem küldtem el, ha most küldöm, akkor azt nem valószínű, hogy elfogadják, vagy igen?

Hálás lennék, ha valaki tudna nekem segíteni.

Köszönöm!


2012. máj. 13. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

"Diák lévén adókedvezményt kaptam = nem kellett adót fizetnem."

Olyan nincs. Diákoknak semmilyen extra kedvezmény nem jár. Gondolom annyira keveset kerestél, hogy az adójóváírás mindent kinullázott.


Azt tudod tenni, hogy kitöltöd a 1153-at magadnak a kifizetőtől kapott igazolás alapján. Ha kitöltőprogrammal csinálod, az szinte mindent magától kitölt.

2012. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!