Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Évek óta élettársi kapcsolatba...

Domokosné Ancsa kérdése:

Évek óta élettársi kapcsolatban élek, Van három gyerek de ők a volt férjemtől származnak. Eddig minden évben az élettársam vette igénybe a családi adókedvezményt. A 2011-es évben is elfogadta a cége és nem vontak adót tőle. Miért?

Figyelt kérdés
Most viszont kiderült hogy mégis csak kellett volna úgy néz ki hogy 163 ezer ft-ot be kell fizetnünk büntetéssel együtt. Miért? Kérdezem én ha közös háztartásban élünk közösen neveljük a gyerekeket akkor ha én nem tudom igénybe venni mert négy órás munkám van, akkor ő miért nem érvényesítheti a kedvezményt?

2012. máj. 14. 07:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az egyedülálló szülő jogosult természetesen, ahogy ebben az aesetben is a hölgy jogosult lett volna .
2012. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget most már csak egy dologra vagyok kíváncsi: mégpedig arra hogy ha év közben már igénybe vettük (bár nem lehetett volna) most mire számíthatok? Megfizettetik velünk vagy nem? Azt majd kiszámoltatom újra hogy pontosan mennyi is az az összeg amit állítólag fizetnünk kellene.
2012. máj. 15. 12:03
 13/13 anonim ***** válasza:

Ennek az egésznek az a lényege, hogy 12 % "büntető" különbözeti bírságot kell fizetnie annak, akinek az év közben levont adóelőleg és az év végén "kihozott" végleges adófizetési kötelezettség között 10 ezer forintot meghaladó befizetnivalója van, méghozzá azért, mert év közben úgy és olyan adónyilatkozatot tett a munkáltató, kifizető felé, amelyre nem lett volna joga, vagy nem valós dolgot tartalmazott.


Ha Nektek az adóbevallást ki tudja valaki hozni úgy, hogy ha lesz is befizetnivalótók, az ne haladja meg ezt a korlátot, akkor én nem nagyon hisztiznék ezen. Belefér.


Ha viszont több befizetnivaló lesz a párodnak a jogtalanul megtett adónyilatkozat miatt, mint 10 ezer forint, akkor a teljes összegre plusszba még 12 % különbözeti adót kell ráfizetni. Ennyi az egész. Ez az egésznek a lényege.


Meddig csemegézünk még rajta?

A párod év végén jogosan veszi igénybe vagy egyedül, vagy megosztással is a "hozott" gyermekekre vonatkozóan a családi kedvezményt, attól függetlenül, hogy év közben Ő nem tehette volna ezt meg. De ha év végén az adóbevallásban akkora különbözet nem mutatkozik, akkor ne rágódjunk már többet rajta. Ha mégis lesz különbözet, akkor Neki az a 12 %-os különbözeti adó lesz a "büntetése", és ezzel a dolog letudva.


De még mindig hangsúlyozom, hogy lehet játszani a számokkal a bevallásban, és lehetséges, hogy úgy ki tudja hozni valaki a számokat, hogy ilyen még csak szóba sem kerül.

2012. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!