Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 3 gyerek után mennyi összesen...

3 gyerek után mennyi összesen 7 hónapra az adóalapot csökkentő családi kedvezmény? Hogy kell számolni? 2011-es adóbevallásba szeretném érvényesíteni.

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Mind a 3 gyermek kedvezményezett, vagy van belőle valaki, aki csak eltartott?


Ha mind a három kedvezményezett, akkor (3 x 206.250) x 7 hónap = 4.331.250,- Ft


De miért csak 7 hónap? Annyi hónapra kaptad a 3 gyermek után csak a családi pótlékot?

Ugyanis nem annyi hónapra jár a családi kedvezmény, ahány hónapot dolgoztál, hanem ahány hónapra kaptál utánuk családi pótlékot. Ha az év minden hónapjában kaptál utánuk családi pótlékot (mind a három gyermek után), akkor az adóévben összesen: 7.425.000,- Ft adóalapot csökkentő családi kedvezményre vagy jogosult, még akkor is, ha csak 2 napot dolgoztál abban az évben. Maximum nem lesz annyi adóalapod, amelyre az egész összeget igénybe tudnád venni, de hát erre való a másik jogosulttal való megosztás intézménye.

2012. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,értem már.7 hónapot dolgoztam,azért akartam annyira,azt nem tudtam hogy az egész évet alapul lehet venni.3 kedvezményezett eltartott van.
2012. máj. 17. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mind a három gyermek kedvezményezett eltartott, és az év minden hónapjában kaptál utánuk családi pótlékot, akkor havonta és gyermekenként 206.250,- Ft családi kedvezményre vagy jogosult, tehát 2011. évben összesen 7.425.000,- Ft-ra.

A családi kedvezmény érvényesítésére a bevallás 16. sora szolgál. A Te esetedben maximum a fenti 7 milliós összeg kerülhet bele. Azért írtam maximumot, mert a családi kedvezményt csak az adóalap összegéig veheted igénybe, hiába vagy jogosult nagyobb összegre. Ez annyit jelent, hogy a 16. sorban lévő családi kedvezmény összege nem lehet több, mint a 15. sor "d" oszlopában lévő összeg (adóalap).


Ha - fentieket is figyelembe véve - a 16. sorban lévő összeg nem "tud" maximálisan 7.425.000,- Ft lenni, akkor az általad igénybe venni tudott és a 7.425.000,- Ft közötti különbséget egy másik családi kedvezményre jogosulttal megoszthatod, ha neki is volt adóköteles jövedelme 2011. évben. Ez lehet feleség, élettárs.

De megosztani csak azokra a hónapokra járó családi kedvezményt lehet, amely hónapokra a gyermek vagy gyermekek után az adózók közül egyik sem vett igénybe egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékot.


Nem ismerjük egymást, tehát csak tippelni tudok arra, hogy 3 gyermeket nem egyedül nevelsz, valószínű, hogy van valaki más is, akivel meg tudnád osztani az igénybe venni nem tudott családi kedvezmény részt.

2012. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fontos még! Ha a 16. sorban szerepeltetsz összeget, akkor a 1153-03-as pótlapot is ki KELL! tölteni hozzá, ahol a gyermekek adatait kérik, akire tekintettel ezt a családi kedvezményt érvényesítetted.
2012. máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm.Teljesen tisztán értem mostmár.
2012. máj. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!