Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóba mennyit valljak be, ha...

Adóba mennyit valljak be, ha adót utánam igen, de béremet még nem fizették ki nekem?

Figyelt kérdés
Minden adót befizettek utánam évekre visszamenőleg is, csak éppen a béremet nem fizették ki pár hónap kivételével. Adóbevallást május 20 vagy 30-ig kell elkészíteni. Melyik évre és mennyit írjak egyáltalán?!

2012. máj. 15. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Adóbevallást LEGKÉSŐBB május 21.-ig kell beadni és abban a 2011-es év adatainak kell lennie...

Bevallani azt kell, ami után az adót fizették.

2012. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát? Adót fizettek, csak nincs, ami után, mivel a fizetést nem kaptam meg! :-D
2012. máj. 15. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Hova lett a válaszom?

A NAV (lánykori nevén APEH) nem tudja, hogy Te nem kaptad meg, miért kellene elhinnie?

Neked kellene hitelt érdemlően bizonyítani, hogy nem kaptad meg, de ezt nem tudom hogyan lehetne a munkáltatód közreműködése nélkül.

A ki nem fizetett után visszaigénylésed lehetne, de hitelt érdemlő bizonyítás nélkül nem megy.

2012. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor is be kell vallanod, és adott esetben rendezned utána még az adófizetési kötelezettséget, ha lesz. Az más kérdés, hogy jogi úton hogyan hajtod be rajtuk a nettó béred.
2012. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!