Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdíj, munkaviszony, vállalk...

Nyugdíj, munkaviszony, vállalkozás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tűzoltó voltam, amikor 20 év szolgálati viszony után rokkant nyugdíjas lettem. 2év múlva átminősítették végleges szolgálati nyugdíjra. Jelenleg nyugdíj mellett 4órában bejelentett munkaviszonyom van. Az a kérdésem, hogy ha üzleti tanácsot szeretnék adni, van-e valamilyen megoldás arra, hogy erről számlát állítsak ki? Ha van, akkor milyen járulékai vannak ennek és kell-e így vállalkozást indítani? Köszönöm a válaszokat előre is!

2012. máj. 16. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint csak vállalkozóival teheted. De mert te még nem érted el a nyugdíjkorhatárt, az éves jövedelmed nem érheti el a minimálbér 12-szeresét. SZJA-t, nyugdíjjárulékot és TB-t fizetned kell akkor is, ha nyugdíjas vagy. Én nem vagyok könyvelő, én csak annyit tudok róla, hogy én azért adtam vissza a nyugdíj melletti vállalkozóit, mert akkor is kellett valami TB-félét fizetni, ha nem volt jövedelemkivétem, ill. árbevételem. Az aktuális állapotról adó- és TB-törvényből próbálj megbízhatóan tájékozódni. Vigyázat! Esetenként év közben is módosítják!!!
2012. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dudok Andrásné ***** válasza:
Hát számlát csak vállalkozóival tudsz adni! Mivel szolgálazi nyugdíjas vagy így közel 70ezer a havi járulék.!! DE!!! Ha a családodban van egy főállású akinek heti36 órás m.viszonya van az váltsa ki másodállásba és alkalmazzon téged heti 10 órában!! Ez kb.14ezer havonta.Ez hivatalosan járható út.Okmányiroda és 15 perc alatt kész.Én most intéztem a sajátom!!!
2012. máj. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!