Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár-e adójóváírás, (felszámolá...

Moppy kérdése:

Jár-e adójóváírás, (felszámolás miatt ) meg nem kapott bér után? Megilletett a bér, csak nem kaptam meg.

Figyelt kérdés
2011. aug.31ig dolgoztam egy cégnél de csak 1,5 hónap bért kaptam meg ( jan, febr. ) Felszámolás alatt áll a cég, a bérkövetelésemet a felszámoló elfogadta, de még nem kaptam meg. Szept.1 től másik cégnél dolgozom. Hány havi adójóváírás illet meg? Azt olvastam, hogy arra a hónapra jár, amikor munkabér illet meg! És mi van most, ha ugyan megillet a bér, de nem kaptam meg? Jövőre, pedig már nem tudom az adójóváírást igénybe venni!

2012. máj. 19. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni, hogy milyen igazolást kaptál ezekről a jövedelmekről az adóbevalláshoz. Ugyanis, ha 2012. január 15-ig nem rendezték a kifizetést, akkor hiába 2011. évre vonatkozó a jövedelem, nem szerepelhet ezeken az igazolásokon, csak azok a jövedelmek, amelyeket a fenti időpontig ki is fizettek a dolgozónak. Ha ez nem történt meg, akkor az arra a jövedelemre jutó kedvezmények "elvesztek", mert a kifizetéskor érvényes adójogszabályok szerint kell belőlük levonni az adót. És mivel az adójóváírás 2012-ben már nincs, ezért ettől sajnos elestek.

Ezt a logikát követve, azt mondom, hogy arra az időszakra egyébként járó adójóváírást nem érvényesítheted sajnos, mivel effektív kifizetés nem volt. De hangsúlyozom: Nem is szerepelhet a hozzá tartozó jövedelem sem az adóbevallásban!


Meg kell nézni, hogy az ADATLAP 2011. mit tartalmaz...

2012. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 24. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!