Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavalyi szja adóbevalláshoz...

Tavalyi szja adóbevalláshoz önellenőrzésre milyen nyomtatványt kell kitölteni és meddig kell beadni?

Figyelt kérdés
A volt munkáltatóm utólag fizetett még, tehát tavaly nem tudtam bevallani, de ahhoz tartozik. Voltam már múlt héten NAV ügyfélirodában, de eléggé túlbonyolították. Netről tudok letölteni nyomtatványt? Hétfőig kell azt is beadni?

2012. máj. 19. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor a 2010. évre vonatkozó bevallásról van szó.

Azt a 1053 nyomtatványon kell beadni, ugyanazon, amin az eredeti bevallást is beadtad, gyakorlatilag újra ki kell tölteni a helyes adatokkal. Az első oldalon jelezni kell, hogy önellenőrzésről van szó, és ki kell tölteni a 16-os lapokat is.

Nem kell papíron beszerezni, a kitöltőprogrammal is elkészítheted.

Határidő nincs, de minél hamarabb, annál jobb.

2012. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden jövedelmet akkor, abban az évben kell bevallani, amikor azt megkaptad. Teljesen mindegy, hogy pl. 2011-re érvényes, vagy pl. 5 évvel korábbi évekre szóló jövedelem, de amit 2011-ben kaptál meg, akkor azt a 1153-as bevallásba kell beállítanod.
2012. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!