Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1997-ben megvásárolt, majd...

1997-ben megvásárolt, majd 2011-ben eladott garázs után szükséges-e jövedelem adót fizessek haszonélvezőként?

Figyelt kérdés

1997-ben a garázst 200000 Ft-ért vásároltam, 2011-ben 800000 Ft-ért adtam el.

Ha szükséges az adó fizetése a garázs után, hogyan lehet kiszámolni, hogy mennyit?



2012. máj. 20. 16:30
 1/3 anonim válasza:
Néhány éve erre a kérdésre a választ az adóbevallás kitöltési útmutatójában találtam meg.
2012. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kicsit bonyolult, vagy bonyolultan adod elő a dolgot.

A feltett kérdésben te mint haszonélvezője voltál. A komment szerint te adtad el, tehát tulajdonosa is voltál.


Valójában, mivel nem mindegy, miről szólnak a papirok, jobb lenne, ha megkeresnél a papirokkal ma, legkésőbb holnap egy könyvelőt, (könyvelő-irodát), akik megcsinálják a bevallásodat. Szedj össze hozzá minden szükséges irományt, ill. a munkahelyi jövedelem-igazolást is. Gyorsan, és szakszerűen fogja elkészíteni.

2012. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy tulajdonosként kaptál összesen annyit érte, amit írtál, vagy az csak a haszonélvezeti jogról való lemondás címén megkapott összeg.

Ezért kellene látni a papirokat annak, aki a bevallást megcsinálja, más jogszabály van egyik esetre, más a másikra. Itt ahogy írtam is, nem fogunk tudni olyan tanácsot adni, amely 100 %-os lehet.

2012. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!