Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2011-ben csak 1x kaptam...

Ha 2011-ben csak 1x kaptam ösztöndíjat az egyetemen 25 000ft-ot és csak diákmunkát végeztem amivel 92 000ft-ot kerestem akkor gáz ha nem vallottam be adót? Azért nem adtam be mert azt mondta ismerősöm nem kell, most többen mondják hogy kellett volna.

Figyelt kérdés

Most kinek van igaza? Légyszi olyan írjon aki biztosra tudja :D

Mi történik ha mégis kellett volna?



2012. máj. 22. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom hogy mi történik ha kellett volna,gondolom megbüntetnek,de én tavaly kb 100 ezret kaptam ösztöndíjnak és dolgoztam is, de a könyvelő akivel anyumék is csináltatják az adóbevallást azt mondta hogy az ösztöndíjat nem kell bevallani, meg a fizut sem. Én is másoktól hallottam hogy van vmi határ ami alatt nem kell adóbevallás,de aki okosabb az írjon már légyszi mert engem is érdekelne.
2012. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem be kellett volna...
2012. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs alsó határ, csak az egyszerűsített foglalkoztatás esetén. A diákmunka nem az. Tipikusan.


Tehát kell bevallást beadni, nem tudom a könyvelő honnan szedi.

2012. máj. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 6:39-es írja:

Egyszerűsített foglakoztatásnál, ha nincs más adóköteles jövedelmed, 840 ezer forint éves bevételig nem kell bevallani.

A többinél mindegy hány forintot kaptál, be kell vallanod.

Akkor is, ha az adójóváírás miatt nem kellett adóznod belőle.

5 éves elévülési határidő van (a 2011es bevallást 2017 december 31-ig követelhetik rajtad)

Ha észreveszik (99%-os az esélye az 5 éven belül), akkor felszólítanak a bevallás pótlására és megbüntethetnek (amennyire most megy a pénz beszedés, egyre inkább büntetni fognak az ilyenekért)

Csináld meg a bevallásod és add be. Inkább legyen késedelmes, minthogy ők vegyék észre és szólítsanak fel.

2012. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek aki válaszol!

Még azt szeretném megtudni hogy most ha késedelmesen beadom akkor kapok valami büntit vagy kell bármit fizetnem?

2012. máj. 23. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Jó esetben fel sem "tűnik", hogy késve adod be, bár az apeh-os dolgokat a bevallási határidőig még a posta is külön kezeli. Ha első bevalló vagy, akkor többnyire "el szokták nézni", de a következőket már nem.

Az ösztöndíjat, amelyet felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatos hallgatójaként kaptál nem kell a bevallásba beírni, mivel adómentes. A többi (diákmunka) jövedelmét kell feltüntetni benne (tehát a 92 ezerhez kötehető dolgokat).

2012. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Smartguy86 ***** válasza:
56%
Az ösztöndíj adómentes!
2012. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!