Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy félreértést követően a...

Egy félreértést követően a minap tudtam meg hogy önadózó lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy félreértést követően a minap tudtam meg hogy önadózó lettem. . .


Amilyen gyorsan tudtam ma megcsináltam az adóbevallásom, és holnap viszem be az Apeh-hoz. Első alkalmam mióta dolgozom h önadózó vagyok, eddig mindig a munkahelyem(munkaügy) csinálta nekem.

Tud valaki valami infót mondani a következményekről. :( Hallottam már ismerősöktől hogy mivel első alkalom, meg minden. Nem olyan kekeckedősök és elnézik nekem. Ez igaz? Volt már valaki ilyen helyzetbe?

Am 100e fölötti összeg járna vissza nekem. Ha ez enyhítő egy kicsit, hogy nem nekem kéne fizetnem. :)


Előre is Köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 3. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Mulasztási bírsággal súlythat az adóhatóság, ha úgy gondolja, vagy az van nekik kiadva "fentről". Olyan nagyon sokat nem késtél, és ráadásul visszaigénylésed van, talán ez enyhítő körülmény is lehet, mint az is, hogy először adsz be saját magad által elkészített adóbevallást.


Unokahúgom volt úgy, hogy elfelejtette, aztán 2-3 hónapra rá feleszmélt, és megcsinálta valaki. Mivel első adóbevalló volt, ezért semmi nem lett belőle.


Bizakodjunk!

2012. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Irj hozzá (levél formában) "Igazolási kérelem" néven egy pár sort.

Írd le a tényállást, és kérd, hogy: "Erre való tekintettel a késedelmes bevallás miatti bírság kiszabásától eltekinteni szíveskedjenek."


Ezt csak azon a napon fogadják el, amelyiken a bevallást beadtuk.

Tehát ha már a bevallást beadtad, akkor ezt az Igazolási kérelmet, ha megírtad és beviszed, vidd magaddal az igazolást is, hogy a bevallást a mai napon adtad le.

2012. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!