Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudnék ennek utánajárni?...

Hol tudnék ennek utánajárni? És hogy is van ez pontosan? Ha alkalmi munka gyanánt bejelentenek havi 10 napra, akkor a TB 6500 Ft/hó, nem pedig 10 naponta 6500 Ft ugye?

Figyelt kérdés
aki bejelentett azt mondja, hogy 10 napra 6500 Ft a Tb, én ugy tudtam hogy 30 napra kerül ennyibe. másik dolgo pedig az lenne, hogy mivel már nincs alkalmi munkavállalói kiskönyv, csak ez az elektronikus bejelntés, hol tudnék utánajárni, hogy tényleg bejelent e az alkalmi munkaadóm, úgy hogy lehetőleg ő ne tudja meg, mert kell a munka, nem akarom, hogy emiatt kirúgjon.
2012. jún. 12. 14:58
 1/3 A kérdező kommentje:
és nincs ügyfélkapum :(
2012. jún. 12. 15:01
 2/3 anonim ***** válasza:
A tb összegét azt nem tudom pontosan de ugy tudom hogy ez töled kerül levonásra méghozzá a béredböl viszont az utánajárás sz eggyszerü csak menj el a körzetidokidhoz és nála gép egyböl kidobja hogy volt e fizetve tb utánad vagy sem! ha nem akkor szerintem már te is rájöttél hogy bejelentve se vagy! de ha nagyon preciz akarsz lenni akkor hivd fel az APEH-ot hogy van e fizetve utánad adó! ha be vagy jelentve akkor minimális adó de kell hogy elgyen fizetve!
2012. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkánál nincs TB.

Tőled nem vonnak semmit, a munkáltatód pedig napi 1000 forint közterhet fizet.

Az alkalmi munkával szerzett jövedelemről és az alkalmi munkában töltött napokról is kell igazolást adnia (az adóbevalláshoz is kell és a munkaügyiben az álláskeresésihez is)

A körzeti orvosnál nem tudod ellenőrizni, hogy bejelentett-e: nem vonnak belőle TBt, nem leszel sem biztosított sem egészségügyi ellátásra jogosult (azaz, ha eddig magad után fizetted a TBt, akkor az alkalmi munkaviszonyos napokra is meg kell fizetned)

Azt, hogy bejelentett-e csak úgy tudod ellenőrizni, ha nyitsz egy ügyfélkaput (ott a járulékadatokban pár hónap csúszással láthatod, hogy az adott hónapban be voltál-e jelentve, mikorra és mennyivel)

"de ha nagyon preciz akarsz lenni akkor hivd fel az APEH-ot hogy van e fizetve utánad adó! ha be vagy jelentve akkor minimális adó de kell hogy elgyen fizetve!" Adót (adóelőleget) sem kell levonnia tőled, így a NAVnak sem fizeti be.

2012. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!