Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélynek milyen jövedel...

Magánszemélynek milyen jövedelem után kell adóznia és hogyan? (Tanuló vagyok)

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok, de közben keresetkiegészítésként foglalkozok 1-2 dologgal, amihez értek. Olyanra gondolok például, hogy veszek egy jó kerékpárt 50.000 Ft-ért, dolgozok vele, ráköltök 20.000 Ft-ot, rendbeteszem a saját munkámmal, és azután eladom 90.000 Ft-ért. Így ugyebár kerestem 20.000 Ft-ot. Ilyen dolgokból bejön havonta 30-40.000 Ft-om. Hogyan kell ebből adóznom? Mi ennek a legális rendje? (ugyebár nincsenek számláim sem a vételről, sem az eladásról, és tanuló vagyok.)


Kérem hogy a "csináld feketén" típusú válaszokkal kíméljetek, szeretném teljesen legálisan, csak nem tudom a rendjét :)



2012. jún. 17. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarod te ezt tisztán csinálni. Akkor számlaképesnek kell lenned, az meg nem egyszerű, és elég drága dolog. Ha pl. kiváltod az egyéni vállalkozói igazolványt, akkor az összes járulék, amit be kell fizetned magad után kb. 70 e. Ft.

Vagy alakítasz egy céget, ott is nagyok a költségek, és még könyvelőt is kell fogadnod. Nem keresel te ezzel annyit, hogy megérje neked.

Arra még van esetleg lehetőséged, hogyha valami ismerősödnek van cége, akkor megkéred, hogy számlázzon neked. Akkor meg tudod azt csinálni, hogy havonta néhány napra bejelentkezel hozzá alkalmi munkavállalónak.

2012. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ilyen esetben nem lehetséges adószámos magánszemélyként, vagy valami hasonlóként csinálni? Ahol járulékfizetés kb. nulla, csak a jövedelem után kell adózni?
2012. jún. 18. 08:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy adószámos magánszemélyként ezt a tevékenységet végezheted-e az adóhatóság valószínűleg meg tudja mondani. Ugyanis vannak olyan tevékenységek, amelyeket kizárólag vállalkozói igazolvány birtokában lehet végezni. Hát én ezeket kivülről nem tudom, úgyhogy érdeklődj inkább az adóhatóságnál, hátha tudnak segíteni.
2012. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem kell járulékot fizetni, ha főállás mellett más munkaadó már megfizeti ezt neked. A tanulói jogviszony viszont lehet, hogy ezt fedezi, azt én sem tudom, tényleg jobb lesz megkérdezni az adóhatóságot.

1. voltam.

2012. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, hátha tudnak segíteni :)
2012. jún. 18. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

1. vagyok, megkérdeztem a könyvelőirodában, ahol gyakornokoskodok. Azt mondták, hogy a tanulói jogviszony fedezi a járulékokat. Már ha nappalis vagy. Szóval akkor csak a jövedelemből kell adózni. Ennek ellenére én mégis inkább azt mondom, hagyd a fenébe, mert ha kiváltod a vállalkozóit, akkor kell könyvelőt fogadnod, az meg min. 15 e Ft. Tisztelem, hogy nem akarsz feketén jövedelemhez jutni, de hidd el nem véletlenül csinálják ezt a magyar vállalkozók. Annyit kell adózni, hogyha azt mindenki rendesen befizeti, akkor hiába dolgozott. A jövedelmed kb. 75 %-a elmegy adóba/járulékba.

Itt olvasgathatsz még a járulékokról és adóról:

[link]

2012. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, és külön azt hogy megkérdezted! :)
2012. jún. 20. 00:46
 8/10 anonim válasza:
Egyéb jövedelem kategória, asszem 48% az adója.
2012. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. jún. 25. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!