Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS! A könyvelő nem küldte be...

SOS! A könyvelő nem küldte be a bevallást, vagy nem mindig jön visszaigazolás (elfogadó nyugta) a NAV-tól? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, új könyvelő (új vállalkozás). Elsőre megbízhatónak tűnt, de egyre érdekesebb dolgok vannak. Május közepén indult a vállalkozás, bejelentkeztünk NAVhoz, most pedig be kellett volna küldenie egy nullás bevallást (nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom van, és nem volt vállalkozói kivét). Illetve van egy megbízási jogviszonyos ember, aki nekem "dolgozik", (nem mint munkavállaló), és azt mondta őt is be kell jelenteni. Be is jelentette de rossz FEOR kóddal (erről még kaptam elfogadó nyugtát) és most azt mondta, hogy egy hete beküldte a jó kóddal.


A lényeg az, hogy sem arról, sem a havi bevallásról nem kaptam ügyfélkapun semmit.


Eddig kft. ügyvezető voltam, más könyvelő volt, ott szépen jöttek a nyugták.


Most akkor ez a könyvelő nem küld be semmit vagy..... ??


2012. jún. 23. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A nyugták nagy átlagban mindig megjönnek, de vannak kivételek. Ezek szerint van saját ügyfélkapud. Nyugta nélkül is tudod ellenőrizni, hogy küldtek-e be valamit. Lépj be az ügyfélkapun, aztán az ebev rendszerébe, és ott van egy menüpont hogy lekérdezések asszem, az alatt beküldött dokumentumok. Ott megadod az időszakot, és ki listázza, hogy mi lett beküldve. Ha ott nem látod, akkor nem ment be semmi. A nyugta nem megjelenése sajnos az utóbbi időben egyre többször előfordul. :(
2012. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, megtaláltam.


Sajnos nem csodálkozom, hogy nem jött elfogadó nyugta, mert nincs mit elfogadni....

2012. jún. 24. 04:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, akkor a könyvelőt szembesítve ezzel, tessék lecserélni.
2012. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kapott meghatalmazást a 180-as nyomtatványon? Ha igen, akkor a saját ügyfélkapujáról küldheti a bevallásokat, és arról te nem kapsz nyugtát.
2012. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
DRága előttem szóló, ha én vagyok az egyéni vállalkozó, és van ügyfélkapum, akkor nem kell t180, hanem automatikusan látom a vállalkozás adatait. Először szerintem gondolkodj
2012. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Pedig kellene T180, mert ez jelenti azt, hogy a könyvelő felvállal téged, beregisztrál a saját neve alá, ő kapja a saját ügyfélkapujára a nyugtákat. Ez jelenti a felelősség felvállalását is, arról nem beszélve, hogy ugyan hogy kéri el a jelszavadat? Oda sem adhatnád neki. Nem tartasz attól, hogy olyan adatokat is láthat az ügyfélkapudon, amit nem feltétlenül osztanál meg vele? Egészségügyi adatok pl? Miért nem vállal fel a könyvelőd, Nem vállalja a felelősséget sem a munkájáért?

Jövőre ezeket is fogja az adóhivatal kiemelten ellenőrizni.

2012. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves REM én könyvelőként dolgozom és van akit felvállalok és van akit nem, megvan az oka, ha nem. Hidd el. Lehet hogy itt is megvan az ok. Egyébiránt pedig ha tudom is valakinek a jelszavát kevéssé se érek rá az egészségügyi adatait olvasgatni elhiheted. továbbmegyek: amíg a t180-ast feldogozzák az idő, sokszor két három hét. Addig ha van az ügyfélnek ügyfélkapuja miért ne pótolhatnám az elmaradásait, hogy jó nagy bírságot kapjon?

utána megváltoztatja a jelszavát aztán jónapot. isteni ám nemfizetős ügyfél helyett dolgozni, mert ugye én kapom a mulasztási bírságot ha nem küldöm be a bevallást.

2012. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kettővel feljebb szólónak: ha én regisztrálok egy ügyfelet a nevemre és neki van saját ügyfékapuja és ott eléri a cégét, vagy pedig az egyéni vállalkozását akkor minden iratot megkap azt is amit én küldtem be.
2012. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit zavaros a story, jöttek a kifogások, azt hittem, hogy.., nem volt net, úgy gondoltam stb.

Egyébként minden tisztán megy, fizetünk rendesen, úgyh ez nem nagyon lehetne akadály, hogy nem vállalja, hogy ő küldi be az adatokat.

2012. jún. 25. 21:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem a T180-as lapon be lehet azt is jelenteni, hogy a könyvelő maga, a saját ügyfélkapuján keresztül küldi az adatokat és ha valamit nem küld be, akkor övé a felelősség, viszont egyéni vállalkozóként én is megkapom az igazolásokat, hogy mit küldött el?!?!
2012. jún. 25. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!