Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelők! Tőletek szeretnék...

Könyvelők! Tőletek szeretnék kérdezni. Az egyik könyvelő ismerősöm azt mondta, hogy nem kell adóbevallást készítenem, a másik, hogy igen. Szerintetek? Alább olvashatók a részletek.

Figyelt kérdés
Az egyik könyvelő ismerősöm azt mondta, hogy nem kell adóbevallást készítenem és gyakorlatilag semmit se leadnom, ha nincs keresetem; a másik könyvelő ismerősöm viszont azt mondja, hogy igenis, kell: viszont 0 Ft-ot írjak mindenhová. Az előbbire hallgattam és nem adtam le, most viszont a másik ismerősöm elbizonytalanított. Mit tegyek? Utólag lehet leadni adóbevallást? Aki tud biztosat, kérem, írja meg!Rólam annyit, hogy korábban dolgoztam, de az előző évben nem volt munkám, mert egyetemre jártam, nappali tagozatra, költségtérítéses képzésre.

2012. máj. 28. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell könyvelőnek lenni, elég elolvasni az adóbevalláshoz mellékelt tájékoztatót.


"Az előzőeken túl nem kell bevallást adnia a magánszemélynek, ha az adóévben egyáltalán nem vagy csak olyan bevételt szerzett, amelyet a törvény rendelkezései szerint nem kell bevallani. Ilyenek lehetnek:

–        Ha Ön az adóévben egyáltalán nem, vagy kizárólag adómentes jogcímen szerzett bevételt; Az adómentes juttatásokat, a juttatáskor kapott igazolások „mentes” jogcímmel tartalmazzák;"

2012. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2012. máj. 28. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Valóban, igaz és jó a válasz, de!


Ha egyszer majd, mondjuk 4 év múlva szükséged lesz egy nullás adóigazoláshoz (egy hitelhez vagy bármihez), akkor az adóhatóság azt fogja mondani, hogy 2011 ben a bevallása hiányzik ezért addig nem tudja kiadni, ameddig nem pótolod. Majd te mondod, hogy nem volt jövedelmem és nem kellett beadnom:-). Ez nagyon jó mondják Ők, de ezt ők nem tudják ezért tölts ki egy nullást:-(

És ugyan ott vagy mintha most beadtad volna!

Ja és ha azt hiszed, hogy Ők tudják, mivel a 08-ason jelentve van, arra azt mondom, hogy ez csak álom!

22 éves adószakértői tapasztalatból mondom!


De nem kötelező beadni! Hát ezt csak azért írtam le, mivel sajnos a rendszer így működik.

2012. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor 10 éve így működött, ma már nem.

Egyrészt szja-nal, ha nem adok be bevallást, az olyan, mintha beadtam volna nullával.

Másrészt minden évben egyszer vezetik össze a 08-as bevallásokat az 53-as bevallásokkal, így marha gyorsan kiderül, ha valami nem stimmel és már hívják is be a delikvenst.

Jövedelemigazoláshoz nem kérik a nullás bevallást azt más adónemben és nemleges adóigazoláshoz szokták csak.

2012. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 legenda11 válasza:
Ha nem volt jövedelme, nem kell adóbevallást adnia! Nullás adóbevallást nem kell leadni!
2012. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!