Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos hallgató...

Nappali tagozatos hallgató egyéni vállalkozónak milyen sűrűn kell beküldenie bevallást a NAV-hoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg még minuszos, alanyi adómentes és nincs vállalkozói kivétje.

A NAV-nál az ügyintéző (nagyon bizonytalanul) azt mondta, hogy havonta be kell küldeni egy nullás bevallást, hogy nem volt jövedelme és nem vett ki semmit.


Ez tényleg így van?


2012. jún. 24. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
járulékbevallást nullásan havonta kell beadni. amenyniben nem nyilatkozott a 12-es, 08-as bevallásról akkor azt is havonta kell beadni, ha nyilatkozott akkor az kiváltja. Ezért tartjuk a könyvelőket alapból...
2012. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen én is ezért tartanám, csak az én könyvelőm ma állította, hogy "én úgy tudtam, hogy nem kell, ezért nem is küldtem be" --> én meg úgy, hogy kell.. Ez vele az első hónap, még nem alakult ki, de már el is vesztette a bizalmam.
2012. jún. 24. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sajnos ebben a kérdésben nagy a káosz. amennnyiben úgy tudta, akkor legalább egy ny-es nyomtatványt le kell adjon akár egy évre előre, de arról se jött nyugta ha jól gondolom, tehát itt valami sántit.
2012. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha egyszer beadott egy 0-ást, akkor nem kell többet, csak ha valami változott azóta. De nem értem, a NAV sem tudott kielégítő választ adni? Mellesleg nem egy nagy ügy ám beküldeni, te magad is meg tudod csinálni, ha van egy jelszavad az ügyfélkapuhoz.
2012. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
járulékbevallásra nincs nyili elvileg midnen hónapban megy a nullás a nyenyik kiváltása miatt
2012. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!