Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 350. 000. - brutto bér,1...

350. 000. - brutto bér,1 gyerek, igénybe vettem a családi adókedvezményt utána, így a könyvelő szerint az adójóváírás már nem jár, így nem is igényeltem meg. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy mégis járt volna, és a könyvelő tudta rosszul?? Köszönöm
2012. jún. 25. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az adójóváírás már megszűnt.
2012. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adójóváírás már nincs amúgy sem. Ha a könyvelő szerint van, akkor sürgősen keress másikat. Legalábbis valószínűsítem, hogy ideiről van szó, mert a tavalyi bevallás határideje rég lejárt.
2012. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, 350 ezres bruttó után tavaly sem járt volna a jóváírás, idén meg már nincs.
2012. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 1 gyermek után igénybe vettek éves bruttó 350 ezer forintra a családi kedvezményt, akkor már nem maradt adóalap ami után igénybe tudtad volna venni az adójóváírást is.


Ez maximum akkor lenne lehetséges, ha valaki más (egy másik családi kedvezményre jogosult), vette volna igénybe helyetted a családi kedvezményt, ezáltal Te élhettél volna az adójóváírás lehetőségével. Ennek is csak akkor van értelme, ha a másik jogosult keres annyit, hogy mind a családi kedvezményt, mind az adójóváírást teljes mértékben ki lehetett volna használni nála, mint lehetőséget.

2012. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a családi adókedvezmény igénybevétele miatt nem járt 2011-re az adójóváírás (mert gondolom a tavalyi évről van szó), hanem azért a bruttó béred átlépte az adójóváírásra jogosító határt.Ugyanis évi 3 millió 960 ezer forintos jövedelem felett nem volt érvényesíthető már.
2012. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!