Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebből mekkora büntetés lehet?

Ebből mekkora büntetés lehet?

Figyelt kérdés
1 hét késéssel lett beküldve az adóbevallásom, mert azóta kiköltöztem Angliába, bátyám kipostázta a csomagom, megcsináltam és visszaküldtem, viszont 1 nap késéssel ért vissza, meg pünkösd is közbe jött, így 5 nap késéssel postázta el tesóm nekik a bevallást egy igazolási kérelemmel együtt, amiben leírtam, hogy mért késtem, és kértem, hogy engedjék el a büntetést, mivel nem tudtam haza repülni, kórházban is töltöttem pár hetet, veszélyeztetett terhesség végett. Bátyám ma írt rám, hogy ment neki a levél, hogy elutasították a kérelmet, mert nem egyidejűleg lett beadva a bevallással, ami egy hazugság, mert ugyan abban a borítékban lett feladva. Tavaly összesen kb. 150 ezer ft bevallani valóm van, 2 és fél hónapot dolgoztam otthon összesen (január-március10). Szerintetek a késés miatt ekkora összegre mekkora büntetésre számíthatok?
2012. jún. 26. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Én megmondom az őszintét.

Nem is hívtam volna fel a figyelmet az igazolási kérelemmel arra, hogy késtem pár napot. Lehet, hogy "elment" volna a többi megkésett között.


Ha bizonyítani tudjátok, hogy a bevallással együtt lett feladva, akkor tegyétek azt meg.

Egyébként ilyen esetben egy ritka szemét dolognak tartom az adóhatóság részéről, ha megbüntet.


1 hét késés, nem gondolom, hogy olyan nagyon durva lenne, lehet, hogy nem is lesz belőle semmi... Úgy legyen!

2012. jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!