Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illeték részletfizetést...

Illeték részletfizetést szeretnénk kérni, de egyszer már elbaltáztam. Hogy ismételjek?

Figyelt kérdés

Ingatlant vásároltam, és megállapítottak 500.000 forintnyi illetéket, ami természetesen jogos. Utána írtam egy levelet, hogy kérem csökkenteni illetve/vagy részletfizetéssel fizetni az összeget. Ezután kaptam egy hivatalos pár oldalas "bevallás" dokumentumot, amiben részletesen be kellett számolnom a kiadásaimról, bevételeimről. Hivatalos keresetem 90.000Ft, kiadásom csekkekkel alátámasztva 40.000 és lakás hátralevő törlesztője 5 évig 115.000. Ez utóbbit, ahogyan a lakást is a szüleim állják. de az én nevemre jön. Ezt leírtam de nem találták "megfelelőnek" ezért elutasítottak.


Egyik ismerősöm azt mondta, hogy többször is be lehet adni és fel is hívtam au ügyemmel foglalkozó ellenőrt és mondta, hogy igen.


Kérdésem, hogy mit tegyek: ne írjam bele a törlesztőrészletét a lakásnak, vagy írassak egy nyilatkozatot a szüleimmel, hogy vállalják a lakás terheit. Ez utóbbiból nem lesz vagyonosodási vizsgálat? Ezt mindenképp el akarom kerülni.


Köszönöm előre a hasznos tanácsokat!



2012. júl. 2. 03:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! azért nem adnak részletfizetést, mert amit leírtál több, mint amit hivatalosan igazolni tudsz. A szüleid ha törlesztik helyetted indíthat vagyonosodási vizsgálatot, sőt akár azt is, hogy ha ez így történik nem ajándék-e a részedre, mert ugye az is lehet adó és vagy illetékköteles... Sajnos erre te részletfizetést nem fogsz kapni, bárhányszor beadod is. :( Egyet tehetsz elkezded csepetgetni befele a fizetési hajlandóságodat igazolandó.
2012. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy a bánatba tudtál 90 ezres fizetéssel annyi hitelt felvenni, ami meghaladja a béredet?

Nem volt adóstárs az ügyletben?


A szüleiddel laksz, vagy már az új ingatlanban? Mert ha az előző, akkor a kérelemben az egész háztartás bevételét/kiadásait be lehet /kell írni. Így reális hogy ennyit ki tudtok együtt termelni.

Ha egyedül laksz és 90 ezres bevétellel szemben több, mint 150 ezres a kiadás, az necces. Ott ugye felmerül a kérdés, hogy "ugyan miből"?

Nyilatkozatot nem íratnék ( amiatt amit az első írt), és le sem tagadnám, hogy hitelem van ( egyrészt korábban már bevallottad, másrészt mégiscsak vetted valamiből azt az ingatlant).

2012. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem múltál el 35 éves és ez az első ingatlanod (azt hiszem ez is kell), akkor törvény alapján lehet kérni kamatmentes részletfizetést. Egy kérelmet kell írni, hogy erre és erre az ingatlanra kiszabott illetékre szeretnél a törvény alapján kamatmentes részletfizetést kérni.
2012. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A helyzet konkrétabban, hogy édesapám előtakarékossága révén jutottam a lakáshoz, és az adásvétel során a nevemre került. Van még 5 év hátra és azt is Ő fizeti, de nem vagyunk már egy helyre bejelentve. A fennmaradó években Ő fizeti a lakás részleteit, de ezt nem mertem "hitelesen" igazolni, nehogy gond legyen, mert egyéni vállalkozó. Én szívesen fizetek az államnak, hiszen ami jár az jár, csak részletekben akartam. Gondoltam, hogy ha nem kapom meg, akkor "csepegtetem" magam, de nem tudom milyen pótlékkal kell számoljak (kamat).
2012. júl. 4. 00:59
 5/7 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok és első ingatlanom egyéb iránt. Meg tudod mondani a törvény idevonatkozó szabályát? Előre is köszönöm.
2012. júl. 4. 01:00
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt találod a törvényt, fejből nem tudom, hogy melyik része.

2012. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
megkerestem 26. § (15)-ben találod
2012. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!