Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kerhetek reszletfizetest?...

Kerhetek reszletfizetest? 380000ft tartozasom van az apeh fele.

Figyelt kérdés
Eddig mar befizettem 140000 ft-ot de maradt meg 380000 ft tartozas.Van reszletfizetesre lehetoseg??
2010. jún. 30. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha te akarod befizetni, azt nem tudom, hogy engedik-e részletezni, de ha azt mondod, hogy havonta tiltsák le a fizetésedből, abba belemennek.

A fizetésed harmadát vonják így le maximum, minden fizetéskor.

2010. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vallalkozasom van.Szeretnek fizetni de iden nagyon nehez helyzetbe kerultem.
2010. jún. 30. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen kérhetsz részletfizetést, de számíts arra, hogy kamatokat nyomnak hozzá. Én úgy jártam, a 700 ezres tartozásból, majdnem egy millió egyszáz lett két év alatt !
2010. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérjél részletfizetést nyugodtan, nagy valószínűséggel megadják. Akkor nem szokták megadni, ha nem látják a fizetési hajlandóságodat vagy kértél már korábban is és azt nem fizetted.

Fordulj a könyvelődhöz ez ügyben, mert ő tudja, hogyan kell megfogalmazni egy ilyen kérelmet.

2010. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ami a kamatot illeti, lehet kérni pótlékmentesen a részletfizetést. Ezt már viszont nem olyan biztos, hogy megkapod, a körülményektől függ.
2010. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2010. jún. 30. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Járulék, vagy szja tartozásod van?
2010. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jarulek.
2010. jún. 30. 20:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömmel megcsinálták, hogy a házára terhelték, magyarul jelzálogot jegyeztek be 400000-re. Nem olyan nagy összeg próbáld meg nyomni. Ha van pl 100e-ed, told fel a nyugdíj alap számlaszámra. Aztán valahogy lemegy. Tologass mindig 200e-t az még nem gáz. Most mindenkinek sz@r, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon baromkodnának.
2010. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kértem többször és kaptam is. Méltányossági alapon kell kamatmentes részletfizetési kedvezményt vagy akár fizetési könnyítést kérni. Az apeh honlapján fent vannak a nyomtatványok hozzá (az is le van írva mit kell csatolni). Hivatkoznod kell a megszorult anyagi helyzetedre, számlákkal kell igazolnod, stb.

Jóóó sokáig ülnek viszont a döntésen, annak a kamatait rád terhelhetik, de még mindig jobban jöhetsz így is ki az egészből. Nekem 800e-re adták meg legutóbb 2 évre a kamatmentes részletfizetést, fizetési könnyítést sajnos nem ítéltek meg.

2010. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!