Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatérítés. Van más is...

Adóvisszatérítés. Van más is aki így járt?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból érdeklődnék, hogy járnak-e mások is hasonló cipőben. A papírt május 21.-én reggel adtam fel(a kései időponttól kérem vonatkoztassunk el), az adóhivatalba az irat június 5.-én érkezett. A pénzt, a tájékoztatás szerint jövő hét végére, tehát június 12-re várjam. Eltelt idő a feladástól számítva június 12.-ig: 52 nap. Gondolom mondanom sem kell, hogy nem őszinte a mosolyom.

2012. júl. 3. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
A visszajáró adót mindig a beérkezéstől számítva 30 napon belül küldik/utalják. Egyébként nem értem a mosolyodat. Jövő héten megkapod, nem? Akkor mi a gond?
2012. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha hibátlan a bevallásod, akkor a késedelmes napokra számolnak késedelmi kamatot.

Ha hibás volt a bevallásod, akkor a javítástól számítják a 30 napot (30 napjuk van a javításra, ezt saját hatáskörben újabb 30 nappal meghosszabbíthatják) A javításnál lehetséges olyan is, hogy nem szükséges az adózó személyes közreműködése a javításban.

2012. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Első: A mosolyom a következők miatt nem őszinte: 1., május 21.-én feladott levelem 11 nap alatt jutott el egy ügyintéző asztaláig. Ez még nem is lenne akkora gond, hiszen nagyon sok adatot dolgoznak fel ebben az időszakban. 2., 5.-én beérkezett bevallásra számított 30 nap azt jelentené, hogy az összeget holnap után meg kellene kapnom, ehhez képest még egy hetet várom kell.3., a késedelmi kamat összege annyira alacsony, hogy azt a pár száz forintot meg sem érzem. Azt gondolom, jogos, hogy azt tartanám korrekt dolognak, ha ezen a héten megérkezne a várt összeg.


Kedves Második: Nem volt hiba,már utánaérdeklődtem.

2012. júl. 3. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az utolsó pillanatra hagyni. Azért késik a pénzed mert az adózók két harmada az utolsó pillantra hagyta a feldolgozást. A február elején benyújtott bevallásomra egy hét alatt megjött a visszatérítés. Igaz ügyfélkapus volt, így azt ha hibátlan a szerver automatikusan válogatja le. DE ügyfélkaput nyitni bárkinek joga van. Így neked is. És akkor minden egyszerűbbé válik... De ti nem keresitek a megoldásokat és az okot csak a hatóságban látjátok, de ti jártatok el Pató Pál módjára, ej ráérünk arra még stílusban.
2012. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazat adok neked abban, hogy valóban nem kellett volna az utolsó napra hagyni, de nem ok nélkül alakult így. Másrészt nem gondolom, hogy emiatt természetesnek kell venni a sok napos csúszást. Megértem, hogy ebben az időszakban sok a dolga az ott dolgozóknak, de szerintem lehetne másként is rendezni ezeket a dolgokat. Persze ez csak az én véleményem.
2012. júl. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!