Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingóság eladás után kell e...

Ingóság eladás után kell e adóznom, ha az erdőben ingyenesen, engedéllyel gyűjtött hulladékfát eladom? Ha igen, akkor mekkora része minősül jövedelemnek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy gondolom, hogy ingóságértékesítés, mivel nem lábon álló fát, vagy lábon álló termést értékesítesz. Más jövedelemszerző kategóriát nem nagyon lehet "ráhúzni".


Az ingóságértékesítés esetén az ebből származó jövedelem képlete: bevétel - tevékenységgel kapcsolatban felmerült költségek (számlával, szerződéssel, stb. kell tudni igazolni) = adóköteles jövedelem.


Ha nincs költség, akkor a bevétel 25 %-a számít jövedelemnek. Ez után a jövedelem után az adó mértéke 16 %.


De nem kell megfizetni az év során együttesen származó jövedelem adójának a 32 ezer forintot meg nem haladó részét.

2012. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A könyvelőm is így gondolja. Én csak azért aggódok, mert találtam egy ilyen értelmezést is:"Amennyiben a magánszemély saját maga által készített termékeket értékesít, akkor ez a tevékenysége minden esetben önálló tevékenységnek minősül, így az adókötelezettségét is az erre vonatkozó szabályok szerint kell teljesítenie. Az ilyen jellegű önálló tevékenység megkezdését be kell jelenteni az adóhatóságnak.": Szóval hogy érthető legyen az aggodalmam: A földön heverő értéktelen fából én készítek(fejszével, fűrésszel)értékes tűzifát.
2012. júl. 9. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó!

A saját maga által készített termék az nem ez. Olyasmi például, hogy kézműves termék készítése, magam által kötött dolog értékesítése, gyöngyfűzéssel készített ékszerek stb. Amitől Te beszélsz, az köszönőviszonyban sincs ezzel. Nyugodt lehetsz felőle, ez nem az a kategória.

2012. júl. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!