Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az hogyan lehet, hogy fele...

Az hogyan lehet, hogy fele annyi pénz van a magánnyugdíj-számlámon, mint a barátomnak és az én kivonatomon szerepel mégis nagyobb veszteség? Nagy rosszul kezeli a pénzt az én pénztáram?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A magánnyugdíj pénztárak a hozzájuk befolyó pénzt befektetik, mivel most válság va ezért az értékpapírok árfolyama zuhant az elmúlt egy évben, így jelenleg kevesebbet ér a befektetett pénz. Nyilván amit kilábalunk a válságból, az árfolyamok is fentebb mennek és akkor már nyereséges lesz a a dolog. A befektetések jellemzően hosszú távon (10-20 év) térülnek meg, ezért most nem kell elkeseredni, mert jelenleg nem nyereséges a dolog.
2009. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem, azt nem értem, hogy miért olyan a portfólójuk ( vagy mijük), hogy én kétszerannyit buktam majdnem fele annyi pénzen, mint ő.
2009. júl. 14. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha te nem választottál portfóliót, a korod alapján soroltak be. A legfiatalabbaké a legkockázatosabb, ők veszítettek a legtöbbet. De a portfólió összetétele nem hiszem hogy egyforma a különböző nyugdijpénztárnál. Most legyél türelmes, mert ha most váltasz végleg elveszíted a jelenleg kimutatott veszteséget.
2009. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!