Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás javításáról lenne...

Adójóváírás javításáról lenne kérdésem, mennyi idő ilyenkor amíg utalják? Részletek lennt.

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy már kétszer rosszul küldtem el, először egy sort,rontottam el, de kiderült azóta,hogy egy adat is rossz.Azt kérték vigyek be minden papírt nekik. Ilyenkor mégegyszer 30 nap? A másik kérdés, hogy nem tudok tb-t fizetni, de még nem küldtek felszólítást, levonásra kerülhet nekem ez? Kb 2 hónapja vagyok munkanélküli, és egyszer szintén 2 hónapot voltam.

2012. júl. 27. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A hibátlan bevallástól számított 30 nap.

Az, hogy a TBd levonásra kerül-e, attól függ, hogy egyáltalán bejelentkeztél-e Tb fizetésre.

Ha igen, akkor csak a különbözetet kapod meg (ha több visszaigényelhető adód volt, mint amennyi TB elmaradásod)

Ha nem jelentkeztél be, nem biztos hogy észreveszik az adó utalásig, hogy kellene Tbt fizetned.


Ha most dolgoztál legalább 45 napot, mielőtt munkanélküli lettél, akkor 45 napig még nem kell fizetned TBt.

Ha kapsz álláskeresési járadékot, akkor sem kell.

Ha már nem vagy jogosult passzív jogon sem, kérelmezd az önkormányzattól, hogy rendezze a TBd.

2012. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Nem gondoltam,hogy ennyi idő nekik feldolgozni ha már helyes lesz a bevallás, május óta számítok arra a pénzre. Nem jelentettem be a tb-t, ez baj? Megbüntethetnek érte?
2012. júl. 27. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Megbüntethetnek. Adóhivataltól és ügyintézőtől is függ, hogy kapsz-e büntetést.

De az is lehet, hogy még benne vagy a 15 napos bejelentkezési határidőben.

2012. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

és miből fizessem, ha nincs munkám, se jövedelmem??

Örülök, hogy ha eszek,és számláimat kifizettem.

2012. júl. 27. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérelmezheted a helyi önkormányzatnál, hogy szociális rászorultsági alapon rendezzék neked.
2012. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!