Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adó kedvezmény?

Eilon kérdése:

Családi adó kedvezmény?

Figyelt kérdés

Családi adó kedvezmény?

Kérdésem:Most jutott tudomásomra hogy van családi adó kedvezmény.

Férjemmel közösen neveljük a 2 fiúnkat.

Férjem alap bér kap: 108.000.- amiből vonnak le így a minimál bér jön a kártyára.

Én családi pótlékot és gyest kapok ami együtt: 52.000.-

Igénybe vehetem a családi adó kedvezményt? Mind a ketten igénybe vehetjük vagy csak az egyikőnk? A nagy fiam 2008-ban született,a kicsi 2010-ben vissza menőleg is Igényelhetem? Párom a 1 hónapja váltott munka helyet eddig egy vállalkozónál dolgozott, tőle szükséges valamilyen papír vagy aláírás? A mostani munka helyen azt mondja a könyvelő hogy igényelhető de csak egy összegben?! Nem értem ezeket a dolgokat...a pénz viszont jól jönne ,de kinek nem!! Segítsetek megoldást találni a bajomra! köszönöm aki tud segíteni!



#Családi adó kedvezmény
2012. aug. 3. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel te csak gyest kapsz, ami után nem is adózol, így adókedvezményed sem keletkezik.Viszont a férjed igénybe tudja venni...Nem tudom pontosan hogy működik ez 2 gyereknél, nekünk 3 gyerekünk van és ott a maximumot tudjuk igénybe venni, vagyis a férjemtől egyáltalán nem vonnak szja-t. :)))
2012. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a gyesből is vonnak adót mert a gyes igazság szerint 29.000.- és csak 25.000.- adnak. Egy 91 napos magzat után is igénybe veheted...akkor már teljesen nem értem! Akkor hogy is van ez??? Köszönöm a segítséged..
2012. aug. 4. 12:22
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyesből nyugdíjjárulékot vonnak, nem személyi jövedelemadót. Adókedvezményt akkor vehetsz igénybe, ha olyan jövedelmed van, amiből vonnak is szja-t.
2012. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon Érthető volt.... de a férjem utólag meg igényelheti? Most váltott munka helyet de a volt főnőkétől kell valamilyen papír vagy aláírás?
2012. aug. 4. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
91 napos magzat után csak úgy tudsz igénybe venni adókedvezményt, ha dolgozol, vagy esetleg gyeden vagy, vagy t-gyáson.A t-gyás-ból gyed-ből vonnak adót de a gyesből és a gyetből csak nyugdíjjárulákot vonnak.Ha a terhesség előtt, vagy a szülésig meg van a 2 éves munkaviszonyod akkor jogosult vagy t-gyásra, majd gyedre, és igénybe is tudod venni az adókedvezményt.Megosztva is igénybe lehet venni csak akkor adóbevalláskor neked is nyilatkoznod kell a férjed adóbevallásában, hogy megosztva vettétek igénybe és a férjed is nyilatkozik a tiédben.Visszamenőleg én most úgy tudom, hogy csak max 3 hónapra lehet igényelni, mert ugyebár erről az adós dolgokról minden év elején kell nyilatkozni, hogy ki hány gyerek után milyen arányban szeretne igénybe venni adókedvezményt.A férjed álljon a sarkára és a jelenlegi munkahelyének a könyvelőjétől kérjen tanácsot.Mondja el az egész szitut, hogy te csak gyesen vagy és hogy korábban nem tudtátok igénybe venni.Egy könyvelő tud ebben segíteni nektek.Egyébként meg ki csinálta meg a férjed adóbevallásást?Ott is vannak nyilatkozattételek, ahová be kell írni a gyerekek adóazonosító jelét nevét szül dátumát szül helyét anyja nevét és lakcímét, valamint a 156. rublika szól a nyilatkozat a családi kedvezmény megosztásáról.ahová be kell írni a házastárs adóazonosító jelét és nevét, akivel megosztod.Ezt csak onnan tudom, mert én bár nem vagyok könyvelő idén május 20-án kaptam észbe, hogy mivel még tavaly pár hónapig gyedet kaptam és csak aztán gyest, a gyedről pedig kell adóbevallást készíteni. És gyorsan letöltöttem egy bevalláskészítő programot és elkészítettem életem első adóbevallását, és vissza is igényeltem azt a pár ezer forintot, amit tavaly januárban és februárban levont tőlem az egészségbiztosító pénztár- ahonnan a gyedem kaptam...Remélem segítettem. :)))
2012. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm... :) Sokat segítettél!!!!szép napot nektek!
2012. aug. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!