Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bérpapíromon mit jelentenek ezek?

Bérpapíromon mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

Levonásoknál: Magánnyugdíj pénztár tagdíj: 9.062 ft, Nyugdíjjár. MP tag 1.5%

Ez mit jelent? Én az ING magánnyugdíj pénztár tagja vagyok. Oda magamnak kellene fizetni a nyugdíjat? Ez a 9.062 ft meg a semmibe megy a tagsági díj miatt? A másik nyugdíj pénzt az államnak fizetem be? Hülye kérdések, de az ilyen dolgokhoz nem értek.


2009. júl. 19. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj, a magánnyugdíj-pénztárak tagdíjnak nevezik az összeget, amit hozzájuk befizetsz. Ezek összegéből és kamataiból (már ha épp lesz olyan) áll majd össze, amit a végén kapsz tőlük.
2009. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! A nyugdíjas kort biztos, hogy nem érem meg, csak érdekel a dolog, mert feleslegesen ne vonjanak le lóvét az amúgy is kevés fizetésemből...
2009. júl. 19. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
9,5 %-ot levonnal nyugdijjárulékot. Vagy magánnyugdijpénztári tag vagy akkor 8 % oda megy, 1,5 % az államnak, ha nem vagy az akkor mind a 9,5 % az államnak. Ebből finanszirozzák "majd" a nyugdijadat, bár a mai Blikk-ben elég remek cikket olvasni erről, hogy hova is teszik ezt az összeget, hogy már nincs is belőle???
2009. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit írtál, hogy neked kellene fizetni az az önkéntes magánnyugdíjpénztári befizetés. Ez lehet a nyugdíjnak egy harmadik pillére. Ez nem kötelező mint az előző kettő amit írtak.
2009. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!