Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen következmények lesznek...

Milyen következmények lesznek rám nézve, ha a munkáltatóm nem fizeti be utánam a járulékokat, holott a bérpapíromon levonásra kerülnek?

Figyelt kérdés
Jogosult leszek így gyesre, gyedre, ill. bele fog számítani így a munkaviszonyom a nyugdíjba, hiszen én elvileg nem tudhatom, hogy befizetik-e utánam vagy sem.
2008. nov. 26. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

két lehetőség van.


Az egyik, hogy be vagy jelentve rendesen, de nem fizetik be utánad a pénzt. Ebben az esetben téged hátrány nem érhet, a jogosultságod megvan. (viszont ilyenkor az apeh rámászik a cégre, úgyhogy ez hosszútávon nem nagyon tartható állapot)


A másik, hogy te csak azt hiszed, hogy be vagy jelentve a papírt meg csak "falból" kapod. Ebben az esetben gyakorlatilag semmire nem vagy jogosult, mert hivatalosan nincs munkaviszonyod. (Ez az állapot elvileg bármeddig fenttartható, mert csak egy munkaügyi ellenőrzéssel bukhatnának le)

2008. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 yuda ***** válasza:

Dehogynem tudhatod!


Ha megalapozott a gyanúd,kérhetsz JOGVISZONY ELLENŐRZÉSt az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál/ OEP/-akár felmész a honlapjukra /oep.hu/ kattintgass-valahol ott van/,vagy személyesen a Teve utcába...ezeket a szavakat keresd,amit kiemeltem! ...vagy vidd be a szerződésed,bérpapírod,ami alapján utánanéznek-ingyenes!

2008. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Sziasztok! Sajnos egy törvényhelyi hiányosság miatt nincs igaza az első hozzászólónak, a mostani állapot szerint a magánszemélytől is behajtható a járulék, amit a cég nem fizetett meg. ezt egy tb-s szaklapban olvastam épp a napokban. Természetesen ha nem vagy bejelentve, akkor eleve semmi sincs. És jogviszony ellenőrzéshez nem kell elmenned a tb-be, menj be a patikába és kérd meg őket hogy nézzék meg, érvényes-e a tajod.
2008. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
És elnézését, az előbb még azt elfelejtettem, hogy nyithatsz ügyfélakaput is, bármelyik okmányirodában, e-mail cím és személyi és lakcimkártya kell hozzá, és máris lekérdezhetővé válnak az adataid mind a tb, mind pedig az apeh rendszeréből.
2008. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha van ügyfélkapus regisztrációd, (az okmányirodában kapsz felhasználó nevet és jelszót ) akkor a www.magyarorszag.hu oldalon interneten is ellenőrizheted a biztosításod, sőt megnézheted, hogy milyen orvosi beavatkozásokat számoltak el a nevedre.
2008. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Az egyik hozzászóló megoldására reagálnék.

A magánszemélytől való behajtásnak vannak egyéb feltételei is.

Amenniyben tőlem a járulékot levonták és erről én elszámolással rendelkezem, úgy az tőlem nem hajtható be.

Abban az esetben hajtható be, ha a jövedelem kifizetője nem kötelezett az adó levonására és nem is vonja le, holott megtehetné, illetőleg ha olyan adóról, járulékról van szó, melyet a magánszemély átvállalhat és nem teljesít.


:-)

2008. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy ha nem fizeti utánad, akkor pl. a nyugdíjad ezen része ugrott...sajnos :(

A legjobbakat kívánom!

2010. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!