Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebayen veszek vaterán eladok!...

Ebayen veszek vaterán eladok! Mindkettőt figyeli a hatóság?

Figyelt kérdés

Ha vásárolok ebayen aztán amit nem használok vagy nem adok ajándékba azt eladom. Milyen összegtől figyel a hatóság? Nem értem nagy összegre 100-150ezer bevételre évente és olyat adok el amit elsősorban nem azért veszek, hogy eladjak csak megmarad vagy nem tetszik stb. Úgy értem figyelik, hogy ebay-ről mit rendelek vagy csak azt amit eladok? Ugyanis baráti körnek (nem haszonnal) sok mindent rendelek ebayről. Volt már nagyobb tétel is (autó alkatrész) meg sok sok kicsi(szépség kellék, ruha, gyerekjáték ékszer).

Szóval a vásárlást is figyelik vagy csak az eladásokat?csak vaterát vagy aprod expressz stbt is?

Előre is köszi!


2012. aug. 7. 08:38
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:

Szerintem figyelik, bár nem szeretnék démonizálni senkit, de ez a dolguk.

Ha jól tudom, éppen idén húztak meg egy határsávot, ami felett üzletszerűnek számít, alatta viszont nem. (Talán évi 600 ezer? De nem akarok butaságokat írni, ennek járj utána!)

2012. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj 600 az rengeteg én nem üzletszerűen akarom csinálni meg nem is folyamatosan, hanem ami nem kell vagy nem tetszik azt adom el. Ez a vatera. Engem inkább az izgat, hogy a vásárlást külföldről is figyelik-e (ebay) mert saját és ismerősi kör felhasználásra ott sok mindent vettem már, mert olcsóbb mint itthon.
2012. aug. 7. 10:25
 3/12 Antimod ***** válasza:
Nem értem, ezzel mi a probléma. Külföldről beszerzel, itthon drágábban eladod. Ez kereskedelem, viszont ha olyan helyről szerzel be nagy tételben, akkor előfordulhat, hogy vámot kell fizetned. Ezt mindenképpen tisztázd egy szakértővel, különben buksz rajta, ha megbüntetnek.
2012. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A vámot akkor kell fizetnem mikor küldik nem ha eddig nem kérték akkor már nem kell nem. Különben 100-2000Ft-os dologról van általában szó. Nagy tételben nem vásároltam sosem. Mindig az volt pl vettem szemfestéket több színűt hogy megnézzem én és barátnőm, hogy milyen.

A 8ból megtartottunk 3-at. A többit tettem vaterára.

2012. aug. 7. 10:33
 5/12 Antimod ***** válasza:
Szerintem ilyen tételben valóban nem számít, de azért megkérdeznék egy vámügyintézőt, csak hogy biztos legyek.
2012. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Viszont a dolgok többségét nem adom el kb csak 20%-t mert a többséget ismerőseim kérik hogy vegyem meg nekik és nem nyerészkedek rajtuk. Engem az érdekel, hogy figyelik e mennyiért rendelek kintről.
2012. aug. 7. 10:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Vámot minden jelentősebb értékű EU-n kívűli rendelésnél fizetned kell(ene). [link]
2012. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát én ilyen 1-15 euróig szoktam egyszerre rendelni
2012. aug. 7. 12:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ezeket figyeli a hatóság, hanem a különböző hirdetéseket is.

Ráadásul a szolgáltatók kötelesek adatot szolgáltatni arról a felhasználóról, akiről az adóhatóság bekéri.


Amit Te fent említesz, az nem egy sima magánszemélyes adózás lenne. Összegtől függetlenül gazdasági tevékenységnek számít, mivel nem a 100 éve megunt, kinőtt, saját használt dolgaidat adod el időnként, hanem akár új, vagy nem olyan régen vásárolt dolgaidat, ráadásul évente nem egyszer-kétszer, hanem több alkalommal.


Mivel a Te neveden fut a rendelés, az adóhatóságot nem érdekli (maximum megmosolyognak), hogy a testvéred kérésére, és neki szántad, vagy az Ő kérésére adtál el dolgokat a saját nevedben. Ezeket intézze Ő a saját nevében, az a tiszta. A Te neveden futó dolgok a Te "adókörödbe" fognak tartozni.


Nem összegtő figyel a hatóság, hanem azt fürkészi, hogy rendszeres-e ez a tevékenységed, valamint az egyértelmű, hogy bevételszerzés, jövedelemszerzés érdekében teszed. Ettől Ő már gazdasági tevékenységnek fogja minősíteni, és adózás szempontjából önálló tevékenységből származó jövedelemként kezeli majd. Ennek pedig vannak előírásai, nem is kevés, hogy ilyen esetben az adózónak milyen kötelezettségei vannak, és mikor.


Az nem gazdasági tevékenység például, ha a saját, megunt biciklidet eladod márciusban, majd eladod egy-két ruhádat például szeptemberben. Ilyet biztosan nem fog gazdasági tevékenységnek minősíteni a hatóság.


De ha már például havonta tevékenykedsz ilyen jelleggel, főleg még veszel is valamiket, hogy aztán később eladd, az már egyértelműen az lesz.


Ráadásul most még inkább rászáll a hatóság ezekre, nem véletlenül változtatták meg 2012. évtől a törvény erre vonatkozó részét is.

2012. aug. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Elég ha a vaterán újként és több terméket árulsz meg számla adás nincsen t választod ez nagy segítség hogy kiket kell elsőnek ellenőrizni (Ez rendszeres kereskedelemnek minősül amihez adószám kéne) és leüti egy navos nem adsz neki számlát.Én már tudok egy navos felhasználó nevet is aki vadászik de most már az ideglenes vásárlok bevezetése óta már regisztrálniuk se kell :)
2012. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!