Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanbérbeadásból származó...

Ingatlanbérbeadásból származó jövedelemnél ígénybe vehetem a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Van más fizetnivaló utána eho, nyugdíj stb.?
2012. aug. 19. 18:48
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Nézd csak, küldök egy linket. Én is hasonló cipőben járok, és én is csak kapkodom a fejem. :) Ez egy pdf. Azt vettem ki belőle, hogy lehet igényelni családi kedvezményt.


www.startingatlan.hu/adozas_berbeadas_2012.pdf

2012. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A családi kedvezményt a jogosult akkor tudja igénybe venni, ha van adóköteles jövedelme, amivel szemben érvényesíteni tudja.

Ha az ingatlan bérbeadásodból származik adóköteles jövedelem (és miért ne származna?), akkor igénybe tudod venni rá a családi kedvezményt, ha egyébként is jogosult vagy rá.


Ingatlan bérbeadása esetén a személyi jövedelemadón kívül még EHO jöhet a képbe akkor, ha az ebből származó jövedelmed az 1 millió forintot meghaladná. Ebben az esetben a teljes összeg után 14 %-os mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetned.

2012. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ami már 2011-ben változott:

Fontos módosítás viszont az, hogy 2011-ben már nincs mentesség akkor, ha a bérbe adott lakás a

Bérbeadó magánszemély állandó lakhelye.


Ezt a belinkelt pdf-ből másoltam.

Ezekszerint ha nem jelentkeztem ki a bérbeadott lakásból, akkor EHO-t kell fizetnem? Ebben meg mi a logika??

2012. aug. 23. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:

A belinkelt pdf-et felejtsd el. Az valami tévedés.

A törvényben ilyen nincs.

Mindegy hova vagy bejelentkezve, az a lényeg, hogy ha a bérbeadásból származó jövedelmed meghaladja az 1 millió forintot, akkor a teljes összeg után kell fizetni egészségügyi hozzájárulást. Nem 27 %-ot, hanem "csak" 14 %-ot!

Ha nem éri el ezt az összeghatárt, akkor nem kell fizetni EHO-t sem.


Az EHO fizetésnek is van korlátja, éves szinten 450 ezer forint. Ha egy biztosítási jogviszonyodban a természetbeni és/vagy pénzbeli egészségbiztosítási járulékkal, vagy egészségügyi szolgáltatási járulékkal, vagy más miatt fizetendő EHO-val már befizettél legalább ennyit az államnak (mert kötelezett voltál rá), akkor nem kell fizetni tovább az EHO összegét, még akkor sem, ha például a bérbeadásból származó jövedelmed az 1 millió forintot elérné. A plafon ezt jelenti.

2012. aug. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!