Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás internetes pénz után?

Adózás internetes pénz után?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Már egy ideje keresgélek a neten munkák és honlapok után. Kérem azt, hogy az internetes pénzkeresés mekkora átverés mellőzük, rendesen utánanézek minden oldalnak amit használok.


Az olyan oldalak után, mint pl. Neobux, vagy a már elhunyt Zeek Rewards, Google Adsense, nézettség alapján fizető cikkmegosztó és minden ilyen internetes pénz után, hogy oldhatom meg az adózást?

Ezek az oldalak nagyrészt az USA-ban vannak, van kettős adózásról szóló egyezményünk.


A másik kérdés; hogyha a binary options (deviza, forex) oldalakon keresek pénzt akkor, hogy megy az adózás?


Köszönöm a segítséget



2012. aug. 21. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg kéne, azt hiszem 16%-ot. De ez olyan, hogy most pl én is hogyan valljam be, ha keresek a JBP-vel havi 100.000 forintot egyik hónapban, a másikban meg csak 50et? Szerintem nem nagyon tudják ellenőrizni a pénzedet, és ilyen 50-70.000 ftokért nem is fogják, de aztán ezt nem tudom biztosan.
2012. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha a bankkártyámra ráugrik minden hónapban 100.000 hát... Na mindegy most már olyan honlapot használok ami a W8-ast kéri és ha a binary olyan kur** jól megy meg fogja érni nekem, hogy utánajárjak.
2012. aug. 22. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet igényelni AlertPay kártyát. De ahoz is be kell szkenneld az adataidat nekik, 2-3 hét és megküldik, azt hiszem 20 dollár az ára, ATMből vehetsz le pénzt, alkalmanként 3 dollár. Ennek az adózásáról nem tudok, gondolom nem tudnak utána nézni, végülis az AlertPay (már Payza) nem magyar. Esetleg a magyarországi számlavezető bankuknál akadhatsz fönn, de szerintem ott a napi több 1000 utalásból nem nagyon fog feltűnni.
2012. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

"Nem nagyon fog feltűnni"...

Még nem, majd csak akkor, ha véletlenül kidobja a neved az adóhivatal számítógépe, hogy na akkor tartsunk egy vagyonosodási vizsgálatot ennél az illetőnél.

Akkor valahogyan meg kéne magyaráznod a bankszámlára érkező összegeket, amelyeket nem adóztál le.


Sokan gondolják azt, hogy velük nem történhet meg, pedig bizony rosszul gondolják.


Az én apámat már kétszer is kivesézték, pedig csak egy sima mezei kőműves volt, aki egy normális cégnél, hivatalos pénzeket keresett. Nem is találtak nála semmi különöset. Egyszerűen csak kidobta valamiért a számítógép kétszer is...

2012. aug. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen csak kidobta valamiért a számítógép kétszer is..."

Inkább valami kedves szomszéd vagy ismerős dobta FEL.

2012. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Tévedés. Nem szomszéd, vagy rosszakaró volt, egyszerűen "ezt adta a gép".
2012. szept. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert azt nektek megmondják. Komolyan azt hiszed?
2012. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, azt megmondják, hogy bejelentés alapján indítottak-e eljárás, vagy csak úgy...

A bejelentőt természetesen nem fogják elmondani.

2012. szept. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kis összegeknél nem fogja nézni senki, nem is kötelező leadózni, viszont elvileg van valami felső határ, ami fölött már kellene adózni. Én nem keresek ilyenekkel nagyon komoly pénzeket, és mivel a legtöbb oldal paypalra fizet, és paypallal elég sok helyen lehet vásárolni, pl. ebayen, ezért én szinte sose szoktam áttenni pénzt a paypal számlámról a bankszámlára, hanem a paypalon keresztül vásárolom le. Így a pénzemnek elvileg semmi köze nem lesz a magyar bankomhoz, és senki se tudja itthon ellenőrizni, hogy mennyi pénzem van. De mondom, ha adóznék belőle, akkor se miattam gazdagodna meg az állam.
2012. szept. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
ez mekkora huleseg mar.... ha meg azt sem tudja bejon e neki a binary mit kutakodik az adozasrol
2015. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!