Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbüntetnek ha 6 hónapig nem...

Megbüntetnek ha 6 hónapig nem fizettem Tb-t külföldi tartózkodás miatt?

Figyelt kérdés
Szeretném rendezni az elmaradást és 1 összegbe be is tudnám fizetni. Azt hallottam h valami változás van most a Tb rendszerben és, hogy késedelmi kamatot számolnak meg bírság is van. Ha 1 összegben befizetem és tanúsítom h külföldön fizettem a tb-t akkor is megbüntetnek?

2012. aug. 22. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
na erre enis kivancsi vagyok mert en meg 2.5 eve vagyok kulfoldon es szinten nem fizetek semmit :D
2012. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nincs büntetés, max. 5-10%-os kamat, de ha felajánlod, hogy egyösszegben befizeted akkor talán még a kamatot is elengedik.

Abban az esetben tanusítod, hogy külföldön fizettél akkor lehet itt nem is kell befizetni.

2012. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
68%

engem is érdekelne. :)

Én eddig úgy hallottam, megbüntetnek, mert nem mondtad le, kiköltözéskor elvileg be kell jelenteni az oepnél. De ez sem biztos infó. Én is érdekelt vagyok, érdekelne első kézből információ.

2012. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Van "jelentési" kötelezettség a hivatalos szervek felé, hogy külföldre mész egy időre, no meg, hogy ha hazajössz.

Ha ezt nem teszed meg, akkor mulasztási bírságot szabhatnak ki(nem feltétlenül szabnak ki, mivel ez "csak" egy lehetőség).

Az előírt járulék meg nem fizetése esetén viszont késedelmi kamatot számolnak fel rá.


Ezekben változás nincs az előző évekhez képest. Eddig is így volt.

Abban az esetben, ha küldölfön volt biztosítással járó jogviszonyod (munkaviszonyod), és EU-s vagy Magyarországgal külön megállapodást kötött országban dolgoztál, akkor arra az időre itthon nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot. De a külföldi munkaviszonyt valamilyen módon igazolnod kell.

2012. aug. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem jelentettem be, hogy külföldre megyek dolgozni. Főként azért mert előre nem tudtam, hogy kint fogok maradni. Ha bemutatom a papírokat és igazolom, hogy külföldön fizettem, akkor otthon nem kell fizetnem az elmaradást? És ha megbírságolnak a bejelentés elmulasztása miatt akkor az az összeg nagyobb lehet, mint ha kifizetem a 6 havi elmaradást /kb 40,000 ft/ ? Nem tudom mit csináljak..
2012. aug. 23. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy a bejelentés elmaradása miatt mulasztási bírságot szabnak ki, főleg, ha nem is lett volna járulékfizetési kötelezettséged. Ráadásul, ha először vagy ilyen helyzetben, elnézőbbek.

Az igazolásaid alapján módosítják, vagy rendezik a rendezetlen dolgaidat.

Többnyire nem 200 ezres bírsággal kezdenek. Ez függ az ügy súlyosságától, ismétlődésétől, és minden egyéb más körülménytől is.

A Te eseted - tapasztalataim szerint - az ejnye-bejnye kategória...

2012. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Büntetés nem lesz, de 6X6390 Ft+kamat lesz!
2012. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!