Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Google AdSense-nél hogy...

A Google AdSense-nél hogy kell adózni? Amikor kifizetnek (bankkártyára) automatikusan úgy kerül a bankkártyára a pénz hogy már abból levonták az adót? Újonc vagyok a Google AdSense-nél és nem találok rá választ az adózásra.

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolom. És ha mégis, akkor sem hiszem, hogy a kettős adózást kizáró egyezmény van Magyarország és közöttük. Ezt a témát már egypárszor kivesézték ezeken a fórumokon.


Amiről Te írsz, az az, hogy bérbe adod virtuálisan az internetes honlapodat, hogy hirdetéseket helyezzenek el rajta, amiért Neked fizetnek valamilyen összeget.

Ezt a magyarországi adótörvény bérbeadásként kezeli, és önálló tevékenységből származó jövedelemként funkciónál ebből a szempontból.


Lesz egy bevételed (ami a bankszámlára megérkezik), ezzel szemben érvényesíthetsz költséget (levonhatod a bevételedből), ha a nevedre szóló számlával ezeket a költségeket igazolni tudod. A kettő különbözete lesz az adóköteles jövedelem, ha pozitív előjelű. Ennek adómértéke: 16 %.


Ha nincs költséged, vagy nem tudsz nevedre szóló számlát "produkálni" akkor választhatod azt is, hogy a bevételed 10 %-át tekinted költségnek, tehát a bevétel 90 %-a lesz az adóköteles jövedelem. Ebben az esetben nem kell számlákat gyűjtögetni, csak úgy elszámolhatod a bevétel 10 %-át költségként.

A fennmaradó összeg 16 %-a az adó mértéke.


Elmélegileg a kifizetőnek kellene adóelőleget levonnia az ilyen jövedelmekből, de a mai modern jövedelemszerző tevékenységek esetén sok esetben ez lehetetlen, ezért kell magának a jövedelmet megszerzőnek megtennie ezt.


Minden negyedévet követő hó 12-ig az általad kiszámolt adóelőleget be kell fizetni az államnak. Ehhez kérhetsz befizetési csekket az adóhivataltól, vagy átutalással is rendezheted, a személyi jövedelemadó megnevezésű bankszámlaszámra.

El kell döntened, hogy melyik költségelszámolási módot választod az adóelőlegek meghatározásánál, és az adóéven belül ezt az elszámolási módot nem változtathatod meg.

Év végén - a bevallás készítésekor - átválthatsz 10 %-osról tételes (számlagyűjtögetősre), ha az Neked kedvezőbb adózás szempontjából, és nem dobtad el a számláidat. Év közbeni tételesről viszont nem válthatsz át év végén 10 %-os elszámolási módra.


A negyedévi adóelőlegek fizetésénél nem kell addig befizetned az adóelőleget amíg annak összesített (göngyölített) összege nem éri el a 10 ezer forintot. De amint eléri, akkor már a teljes összeget be kell fizetni, és utána év végéig már minden negyedévben fizetned kell a kiszámolt adóelőleget, akármilyen összegre jön is az ki.


Év végén bevallod az adóévi jövedelmed, és rendezed az adókülönbözetet úgy, mint bárki más.


Úgy dióhéjban ennyi.

2012. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos mindenhol ilyen válaszokat találok amit nem értek...

Tehát ha most pl.: elérem a küszöbkeretet a google adsense kifizet bankkártyára..és sokan írják hogy be kell vallani hogy adóztam...de hogy? és mit kell nekem bevallani?

Lehet hogy hülye kérdésem van de akárhol nézem sehol nem találok/találunk rá megfelelő választ!

2012. aug. 24. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Bevallani év végén, az adóbevallásban kell az "Önálló tevékenységből származó jövedelem" kategóriába.


Adóköteles jövedelmedet úgy számolhatod ki belőle, ahogy az előzőekben már leírtam.


Adóköteles jövedelem = Bevételek - Költségek


Bevétel Nálad az, ami a bankkártyára megérkezik. Ebből az összegből levonhatod az ezzel a tevékenységeddel összefüggő (és a nevedre szóló számlával igazolt) kiadásaidat/költségeidet. A kettő különbözete (ha pozitív előjelű) lesz az adóköteles jövedelem. Ha a bevallási nyomtatványt megnézed, ott is fel kell tüntetni a bevételt, a költséget, valamint az adóalapot (adóköteles jövedelmet). Ennek 16 %-a az adó összege.


Ha nincs ezzel a tevékenységeddel kapcsolatban költséged, akkor is elszámolhatod a bevételed 10 %-át költségként, csak úgy. Többnyire ennél a fajta bevételszerzésnél nincs számlával igazolható költsége az adózónak, tehát 10 % költséghányados variában gondolkodunk.


Tehát a bankkártyára jön év végéig mondjuk 150 ezer forint. Ennek 10 %-a: 15.000 Ft (ez lesz a költségrész).

A kettő különbözete: 135.000,- Ft (ez az adóköteles jövedelem). Ennek 16 %-os adója: 21.600,- Ft (ha nem kell a többi, más jövedelmed nagysága miatt szuperbruttósítani az adóalapot). Ennyi.


Adóelőleg-fizetési kötelezettség van úgy, hogy a fenti példa alapján a negyedévente beérkezett bevételedből levonod annak 10 %-át költségként, és a fennmaradt összeg után - adóelőleg címén - befizeted annak 16 %-át az államnak. Az évi 4 db befizetési csekket megőrzöd, és az év végi adóbevalláskor ezeket a befizetéseket, mint az "adózó által befizetett adóelőleg, adó" címszónál szerepelteted. A "végleges" adófizetési kötelezettség és az év közben befizetett adóelőleg különbözetét pedig rendezed annak megfelelően, hogy még be kell-e fizetned, vagy visszaigényelésed lesz, vagy egyik sem, mert év közben forintra pontosan számoltál, és fizettél előleget.


A bevalláshoz használt számításaidat, bank folyószámla-kivonatokat megőrzöd az adó elévülésének idejéig, hogy egy adott adóellenőrzés alkalmával igazoni tudd a bevallásban szerepeltetett összegek valóságtartalmát.

2012. aug. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem: Ennél a fajta jövedelemszerzésnél nincs semmiféle "küszöb". Az első forinttól kezdve adóköteles!
2012. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hivatalos állásfoglalás:


[link]

2012. szept. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak én köszönöm. Szuper jó tájékoztató!
2012. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!