Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha olyan prostituálthoz...

Ha olyan prostituálthoz megyek, aki áfás számlát ad, azt leírhatom az adómból?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom, hogy mennyi olyasmit leírhatnak az emberek az adójukból, ami a munkakörükkel köszönőviszonyban sincs. Nem az érdekel, hogy a cég majd hogy néz rám, azzal tisztában vagyok (elvégre prüdériában élünk), hogy biztos fogják húzni a szájukat, hanem kizárólag a jogi aspektusai, hogy visszapampoghatok-e nekik, hogy a munkaügyi bíróság az én oldalamon áll.

2012. aug. 27. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

No ezt egy kicsit részletezd légyszíves.


Milyen adódból akarod leírni? A saját személyi jövedelemadódból, vagy költségként akarod elszámolni a vállalkozásod bevételével szemben?


Hivatalosan egyik sem működik.

A költségeket nem a munkakörükkel kapcsolatban gyűjti az ember, hanem a tevékenységével szorosan összefüggő, és az adótörvények, valamint a számviteli törvények által költségként leírható kiadásokról beszélünk.


Ha Te kőműves szakmában tevékenykedsz, akkor a kőműves kanalat, a talicskát, a vízmértéket - mint kiadást - elszámolhatod költségként a bevételeddel szemben. Ugyanezt nem mondhatja el magáról egy állatorvos. Ő a fecskendővel, a különböző műtéti eszközökkel teheti meg ugyanezt.


Prosti jellegű szolgáltatást nem hiszem, hogy költségként le lehetne írni. Talán csak úgy, ha mondjuk hostess jellegű szolgáltatást tüntetnek fel rajta, és nyomós indokod volt rá, hogy ezt a jellegű szolgáltatást a tevékenységed végzésével kapcsolatban igénybe vedd. Például egy kiállításon vettél részt, ahol a szóban forgó csinos leányzó képviselte a cégedet. Ez csak egy példa...

2012. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem írhatod le.
2012. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem. Én olyan cégnél könyveltem, ahol az üzleti utakkal kapcsolatos dolgokat könyveltük. Tehát volt, hogy el tudta számolni az emberke azt, hogy operába ment, ha vitte az ügyfelet pl. De a szállodai szolgáltatásból a p-ornófilmet le kellett vonnunk. Erre több példa is volt, de azért pr.ostit senki nem mert még itt sem elszámolni, annyira nem volt senki pofátlan.

Alapvetően csak olyan dolgokat írhatsz le, ami a munkáddal összefügg, a magánjellegű kiadásokat nem. Mégis hogy gondolod? Szerinted egy vállalkozó leírja a kenyeret, tejet, amit megeszik, ha visz róla számlát? Azért ennyire nem egyszerű a vállalkozók élete sem.

2012. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!