Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vaterrán szeretnék eladni pár...

Vaterrán szeretnék eladni pár ruhát, esetleg porcelánt. Szeretném ha legális lenne, de hallotam valami adó változásról. Tudna erről informálni valaki? Eladhatok, vagy megütöm a bokám. Szeretném tisztességesen.

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze,hogy eladhatsz,csak kereskedni nem lehet,tehát nagy tételben,üzletszerűen,mert akkor már adózni kell utána és aki ezt nem teszi meg az kerülhet bajba.Gondolom nem több százezer forint rendszeres jövedelemről volna szó.
2012. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évi 30eFt felett már úgy tudom adóznod kell. És ugye a vaterának is kell fizetned jutalékot.
2012. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen elolvastam és persze feltöltést és jutalékot is kalkulálom,nem jótékonysági intézmény.

Az összeghatár érdekel.

Nem valószínű hogy elérném ezt az összeget de van egy komolyabb gyerekülésem ha azt eladom minimum 50 000 ...akkor már túl léptem ? Hmm....

2012. szept. 1. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem léped túl!


Az összeghatár évi 600 ezer forint bevétel. A bevétel mindent magába foglal. Tehát nem jövedelemről beszélünk, hanem bevételről. Ez az az összeg, amit Te kapsz az eladott dologért függetlenül attól, hogy Neked az mekkora költséged volt, és még milyen jutalékokat stb. kell fizetned miatta.


Ha a fenti határt nem léped túl, akkor még adóbevallást sem kell készíteni, nemhogy adót fizetni.


Ez az összeg persze arra vonatkozik, ha nem kereskedsz, vagy rendszeresen üzletelsz! Hanem csak néha eladogatod a kinőtt, megund dolgaidat. Egy-egy kisbicikli, pár darab ruha stb.

2012. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azért nem mindegy hogy 30 vagy 600 000 :)
2012. szept. 3. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
De nem ám!
2012. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!