Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2011-ben csak 3 hónapig négy...

Lintermannn kérdése:

2011-ben csak 3 hónapig négy órában közmunkán dolgoztam. Semmi más jövedelmem nem volt. Úgy tudom, hogy ennyiért nem kell adózni. Nemrég küldött a NAV egy levelet, hogy elfelejtettem leadni az adóbevallásomat. Mi most a teendő?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy adófizetési kötelezettséged nem volt (az adójóváírás miatt) még adóbevallási kötelezettséged volt (adóköteles jövedelmet kaptál)

Most az a teendőd, hogy a megadott határidőn belül beadod az adóbevallásod.

2012. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Igen ezzel én is így voltam. Én bementem a területileg illetékes APEH-hoz és ott segítettek kitölteni. Az adópapírt ki kell tölteni, a jövedelmed -vagyis a segélyt- így is be kell vallanod csak nem vonnak belőle adót.
2012. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!