Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam az APEHtől adóbevallási...

Kaptam az APEHtől adóbevallási felszólító levelet. Ilyet csak annak küldenek, akinek valamilyen elmulasztása van? Vagy random küldhetnek bárkinek, aki bent van a rendszerben és valaha már csinált bevallást, és most nem?

Figyelt kérdés
2010-11-ben volt egy 2,5honapos bejelentett munkaviszonyom, nem tudom már pontosan, de kb 360-as órabérre voltam bejelentve határozatlan időre. Nem tartottam fontosnak, így nem is csináltam róla bevallást, az összeg amit bejelentve kerestem elenyésző volt. Most mégis arra gyanakszom, hogy emiatt küldhették a felszólítást. Kéne aggódnom??
2012. szept. 4. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon valószínű hogy azért küldték ki a levelet. Ugyanis be voltál jelentve, így a cég ahol dolgoztál elküldte az Apehnak a te munkabéredről származó elszámolást. Mivel te nem csináltál adóbevallást nincs mivel összeegyeztetni. Én aggódnék, mert van büntetési díj a nem beadott bevallásokra.
2012. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hát akkor nekileselkedem...remélem, ha még most pótlom a hiányosságot, mérsékelt büntetést kapok..:(
2012. szept. 5. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!