Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Köteles vagyok adóbevallást...

Köteles vagyok adóbevallást benyújtani?

Figyelt kérdés

2011-ben nem dolgoztam bérpótló juttatást kaptam,mondjuk kivétel 3 hónap volt amikor kiközvetítettek 4 órában dolgozni,olyan munkakörbe amihez egyáltalán semmi "kedvem" nem volt.De a kényszer ugye...

Két hete kaptam egy felszólítást az APEH-tól hogy ha nem nyújtom be a bevallásomat megbüntetnek 200 e ft-ra.Ezután írtam nekik egy levelet hogy nem dolgoztam 2011-ben mivel bérpótló juttatást kaptam (kivéve a 3 hónap).

Ezután ma megint kaptam tőlük egy levelet amiben azt írják hogy:

Nyilvántartásunk valamint Önre vonatkozó kifizetői adatszolgáltatás alapján Ön 2011 évben munkaviszonyból származó bérjövedelemben részesült,mely adóköteles.Kifizető a Magyar Államkincstár volt.


Hát köszi.Miért az ilyen kispénzű embereket zaklatják?Miért nem járnak olyan emberek után akik milliókat keresnek?De gondolom az olyanoknak még a hivatalos nyomtatványokat is elfelejtik kiküldeni..



2012. szept. 13. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Volt adóköteles, bevallandó jövedelmed, akkor erről a bevallást be kellett volna adnod. Amennyiben a kifizetők jól vonták az adót, akkor annak a vége az lett volna, hogy a bevallás benyújtásával egyidőben befizetendő adó nincs.

De ők honnan tudják azt, ha a bevallást nem küldted be?

2012. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit is tudnak?Az azt alatt mit értesz?
2012. szept. 13. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Szóval, amit ők tudnak:

- mivel minden kifizető köteles lejelenteni havonként, hogy kinek a részére (adóazonosító jellel megjelölt személyek) mikor, mennyit fizettek ki, így az apeh tudja, hogy neked volt fizetésed

- persze tudja ő azt is ebből a havonkénti bevallásból, hogy jól vonták-e az adót, de azt már nem tudja, hogy egyéb pl. akár borravalóból, vagy alkalmi munkából, akárhonnan volt-e egyéb jövedelmed, amiket be kellett volna vallanod.


Mivel nem küldted be a 1153-as bevallást, így nem tudja, hogy összességében mennyi jövedelmed is volt, ezért felszólított, hogy készítsd el és küldd be.

2012. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Csak megjegyezném:

Attól, hogy nem dolgoztál, még nem biztos, hogy nem is volt adóköteles jövedelmed, amit be kellett volna vallani.

Nem minden jövedelem "teremtődik" munkával!

De, ha adóköteles, akkor bevallást is kell benyújtani róla! Tehát inkább tedd meg, mint hogy mérgelődsz!

2012. szept. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező azt írja, hogy 3 hónapra kiközvetítették, tehát arra a 3 hóra volt adóköteles jövedelme, ez esetben viszont a Mük-től kapott pénzeket is be kellett vésnie, és még ki tudja, hol, milyen esetleg bejelentett néhány napos alkalmi munkái is lehettek, stb. stb.

Tehát mindenképp be kellett volna küldeni a bevallást.

2012. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!