Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki Angliában él és itt...

Ha valaki Angliában él és itt kellene adóznia, de még az adózási kötelezettség dátuma előtt hazajön Magyarországra, akkor ő hogyan fogja bevallani az adóját? Magyarországról ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Másik kérdés, hogyan mondják angolul, hogy adót bevallani és azt, hogy visszaigényelni?

2012. szept. 18. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

tax assessment

reclaim taxes

2012. szept. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Angliában nincs adóbevallás, ez automatikus.


Viszont, ha nem dolgoztál teljes adóévet ami március végéig tart, akkor valószínűleg kapni fogsz adóvisszatérítést, amit ki fognak postázni az NI számod igénylésénél megadott postacímre egy csekk formájában. Tehát ha erre igényt tartasz, akkor jelezd feléjük az új címed. (mondjuk Magyarországon szerintem nem tudnád beváltani a csekket)


Magyarországon pedig úgy vallod be az adót, mintha nem dolgoztál volna, tehát 0 ft jövedelem. Mivel csak egy helyre kell adózni.

2012. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát akkor nem kell tennem semmit? Mert valaki említett P60 - as és P45 - ös formanyomtatványokat... Valahol olvastam, hogy Magyarországról is lehet intézni ezt az adóvisszaigénylést, de nem tudom pontosan, hogy hogyan. Ha valaki tudja, írja meg. Amúgy a lényeg, hogy akkor nem kell ezzel foglalkoznom így utólag.
2012. szept. 22. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Most már elbizonytalanodtam a válaszomban, mert hallok mindenfélét... mindenféle formanyomtatványokról.

A helyzet az, hogy én nem mentem haza. És rendben volt az adóbevallásom az adóév végén. Sőt visszaigényelnem se kellett semmit, mert automatikusan kipostázták.


Tehát az én tapasztalatom az, hogy nem kell csinálni semmit. De ki tudja.. lehet munkahelye válogatja. Én a helyedben írnék egy levelet a volt főnökömnek egy kérdéssel, hogy a cég elintézte-e az adóbevallást.

2012. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!