Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személyi jövedelem adó és...

Személyi jövedelem adó és alkami munkavállalás adózási gondok?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Tényállás:

Ez év január 1.-vel munkanélkülivé váltam. 3hónapon keresztül járt munkanélküli segély számomra (előtte minimál béres voltam).

Április 1től aktív korúak támogatására lettem jogosult. Május 1től egyszerűsített foglalkoztatási formában alkalmi munkavállaló lettem (napi 5000ft). Október végén kimerítem az 1évben felhasználható 90napos keretet.


Kérdés:

1. Október végével milyen adóhatralékkal fogok rendelkezni?

/Ha jól tudom 800 ezer ft körüli összegik személy jövedelem adó mentes a segélyből és alkalmi munkából származó jövedelem/


2. Ha a munkahelyem rendes munkaszerződéssel felvesz november, decemberre, abban az esetben az ezt megelőző 6hónap alkalmi munkavállaóként szerzett megközelítőleg 450ezer forintnyi jövedelmem 16% adóterhét 2013as adóbevalláskor meg kellene fizetnem?


3. Az adóterhem akkor is fenn áll ha a cég közmunkásként alkalmazna?


Válaszukat előre is köszönöm:

Dénes Gergely



#SZJA #alkami munkavállalás
2012. szept. 24. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:

1: Rosszul tudod.

Idén már nincs adómentes rész. Ha nincs gyereked, akkor az álláskeresési járadékodból (munkanélküli segély) is vontak SzJA előleget.

Az egyszerűsített foglalkoztatásnál pedig csak akkor van adómentes határ, ha nem keletkezett az évben más adóköteles jövedelmed.

Mivel idén már kaptál adóköteles jövedelmet (a munkaügyitől), az egyszerűsített foglalkoztatási jövedelmed utáni 16% is meg kell majd fizetned a jövő évi adóbevalláskor.


2: Akár felvesz, akár nem, meg kell fizetne (a munkaügyis jövedelem miatt)


3: Mindegy, hogy "rendes" munkavállalóként alkalmaznak, vagy közmunkásként, mindkettő adóköteles jövedelem.

2012. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!