Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkavállalás Magyarországon?

Munkavállalás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Elmondanátok a véleményeteket, ebben a témában??? Beszámolót kell tartanom majd erről a témáról, de mielőtt megírnám, szeretnék több véleményt is "hallani".


Légyszives a véleményetek mellé írjatok kort is, és hogy mivel foglalkoztok.


Előre is köszönöm!!!


22/F


2011. nov. 8. 12:48
 1/7 zkriszti3 válasza:
A beszámolódban gondolom a nehézségek is beletartoznak.Háromgyerekes anyaként egy műszakos állás lenne az ideális,de ilyen nincs a lakhelyemen.Már minimálbérért is elmennék bárhova ahol megbecsülnek itthon segítségem is lenne de még három műszakos sincs.Minden helyre be adtam a pályázatom ,de mivel év vége van reményem sincs.(ezt a munkahelyeken mondták.)Ha valaki beteg még kevesebb esélye van.Nekem vegyszer allergiám van.
2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bizony hogy beletartoznak! ...és köszönöm a kommentedet!
2011. nov. 8. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, én normális fix fizetős állást úgy talűltam, hogy protekcióval(csak közgáz érettségim van és 110-et keres-3 éve dolgozom irodai munkásként)

A páromnak is cska érettségije van, kb. 2-szer volt munkanélkülin és ők semmi normálisat nem tudtak ajánlani, csak teljesítménybéres melót, ami többműszakos, kidolgozza a belét és minden sz*rért levonnak, hogy véletlenül se tudjon sokat keresni...

Én adminisztratív munkát végzek, de 2-3 év tapasztalattal, ahová beadtam az önéletrajzomat (részmunkaidőre), sehol nem fogadtak. Nincs még gyerekem,de fogalmam sincs mikor lesz, ha meglesz a diplomám, akkor se fogok sokkal többet itt keresni, mert nehéz elhelyezkedni gyakorlat nélkül. AMit én csinálok azt meg sehol nem fizetik meg.

2011. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kollégám 3 gyereket nevel és neki+a férjének 2 állása van, csak így jönnek ki anyagilag, mondjuk így el tudnak menni nyaralni. Mindkettő protekciós.

Az én tapasztalatom az, hogy ismeretlenként ha nem felelsz meg minden kritériumnak, akkor nem fognak fel venni, sőt elöszőr mindig a protekciót veszik fel és utána válogatnak a kínálatból, hisz a legtöbb munkára be lehett tanítani az embert, persze minimális végzettség sok helyen kell(pl.fodrásznak olyat nem vesznek fel akinek nincs végzettsége,de egy irodai munkára nem kell feltétlenül végzettség+tapasztalat...)

2011. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Protekció és arc alapján válogatják az embereket. 4 műszakot éhbérért bármikor találsz. De ha ki mered nyitni bármiért is a szád repülsz.


Élelmiszerraktárban dolgoztam, keretidőben, volt 180 kifizetetlen órám keretidő végén ami egyszerűen eltűnt. Ahhoz képest hogy kártyás be és kilépés volt, a rendszerből is törlődött. 6 órásként 6 órás fizetésért 12-14 órákat dolgoztam.


Majd mikor megkérdeztem hogy jó e ez így és hol a 180 órám, akkor a fiókból előhúztak egy mappát benne az előre kitöltött felmondási papírom, csak dátumozni kellett meg aláírnom.


Ez volt idén márciusban. Azóta kb lazán 800 önéletrajzot küldtem szét, és juttattam el személyesen a kijelölt munkahelyre, ebből 1 jelzett vissza valami sablon szöveget. lényege hogy megtalálták maguknak akit kerestek, csak nem én vagyok.


22 éves fiú vagyok, technikusi végzettséggel, elég jó számtech ismeretekkel. Munkanélküli vagyok március óta.

2011. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommanteket!
2011. nov. 8. 17:13
 7/7 A kérdező kommentje:
kommenteket - bocsi az elírásért :)
2011. nov. 8. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!