Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet a nevemen 2 ingatlan?...

Tina70 kérdése:

Lehet a nevemen 2 ingatlan? Számít, hogy lakás, vagy ház, vagy nyaraló? Számít, hogy mikor vásároltam őket adózás szempontjából, vagy illeték dolgában?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben cselekvőképes vagy, 127 856 987 darab ingatlan lehet a birtokodban. A szolcialicilimizmustban volt, hogy csak egy lakás, amiben laksz, s egy telek vagy nyaraló.

Adóra nem tudom a választ.

2012. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csacsiságot írtam a cselekvőképességgel. Az az új ingatlan vásárlásához kell. A többi stimmel.
2012. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Adózás szempontjából számít a szerzés éve ha eladod, illeték szempontjából nem.
2012. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,okosabb lettem,gazdagabb sajnos nem,így marad a 2 ingatlan... :)
2012. szept. 26. 23:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyi ingatlan lehet a neveden. Kortól, nemtől függetlenül.


Személyi jövedelemadó szempontjából akkor számít majd, hogy melyik évben vásároltad őket, ha majd értékesíteni akarod. Akkor tényleg nem mindegy.


Illetéket akkor kell fizetni, ha vásároltunk ingatlant, eladás esetén nem. Ez a vagyonszerzési illeték. Itt van egy olyasmi dolog, hogy ha egy éven belül adtál el és vettél (vagy valami ilyesmi), akkor az előző ingatlan vásárlása után fizetett illetéket az ujjonan vett ingatlan után kirótt illetékbe beszámítják. Most pontosan nem emlékszem rá, de megkeresem ezt a részét az illetéktörvénynek, és jelentkezem.

2012. szept. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!