Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízható könyvelő irodát...

Megbízható könyvelő irodát keresek újonnan induló cégemhez, milyen szempontok alapján döntsek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy nagyon jó kérdés.


Könyvelőként azt mondanám, az olcsóbb nem mindig a kifizetődőbb.

Az árképzés nálam sok mindentől függ. Áfás-e a cég, vagy alanyi mentes, van -e alkalmazottja vagy nincs, lesz e importja exportja, esetleg euba értékesít-e, van-e környezetvédelmi termékdíjas érintettsége, (ha van ilyen, egyáltalán van-e szakember ehhez a könyvelő irodában)...


Nagyságrendileg új cég induláskor 20- 30 ezer között van havidíjban, + 1 000 ft/fő bérszámfejtési díjjal dolgozom.


És ha az árat letudtuk, akkor:


-- szerződést köt-e veled a könyvelő?

-- számlát ad-e a könyvelési díjról?

-- van-e regisztrált mérlegképes könyvelőije? (igazolványt érdemes elkérni)

-- van-e szakmai felelősségbiztosítása? (erre hivatkozás található-e a szerződés mintában)

-- és nem utolsósorban: mi foglaltatik a könyvelési díjban, és mi kerül a külön díjazás alá?


Ezeket a kérdéseket érdemes feltenni neki. Én könyvelőként ezek egyikét sem érzem kínosnak, ha az, akkor ott bibi van...

2012. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1-es válasza tökéletes!

Az árakat úgy értsd, hogy minél nagyobb településen élsz, annál többe kerül a könyvelő is. Egy kistelepülésen (ahol pl. én is lakom) kevesebb vállalkozó, kevesebb ügyfél = inkább dolgozok olcsóbban, csak legyen több ügyfelem.

(A munkát ugyanúgy el kell végezni, mert különben a NAV bírságot könnyen a nyakamba akasztja a kedves ügyfél.)


Azt mondom, ne azok között válogass, akik hirdetik magukat, ott valami gond van. Kérdezd az ismerős boltost, rokont, barátot, ki hol könyveltet, mennyire van vele megelégedve.

És járj sorra többet, beszélgess el több könyvelővel, ahol úgy érzed, hogy megvan a tudás és a szimpátia is, oda ráérsz majd visszamenni akkor, amikor már a többit is letesztelted.

2012. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Időközben találtam egy nagyon jó könyvelő irodát, akik nagyon megnyertek engem. Informatívak, segítőkészek - és abszolút cégre szabott árajánlatot kaptam.

Ha valakit érdekel : konyveles.org

Rezon Könyvelő Iroda a neve.

2012. okt. 26. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!