Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénzügy-számvitel szakon...

Pénzügy-számvitel szakon vagyok most és le szeretném tenni a mérlegképességit, és ezzel hol tudnék elhelyezkedni? Mennyit keres egy könyvelő?

Figyelt kérdés

2012. szept. 25. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Csináld meg feltétlenül, mert komolyabb cégek kérik is. Attól függ a keres, hogy hol dolgozol, mert a fizetések 100.000-300.000 ft között is mozoghatnak.
2012. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

2 lehetőség van:

1. Elmész kis könyvelőirodába könyvelni. Itt nem fizetnek túl jól, de ha ott vagy 3 évig, és mindent megtanulsz, megszerzed a regisztrációt, akkor nyithatsz saját könyvelőirodát, és a magad ura lehetsz. Ha vállalkozó típus vagy, akkor ez jó lehet. Persze ez nagy felelősség, és sokan nem szeretik, hogy a NAV folyamatosan cseszeget. Ez esetben a diplomát és a nyelvtudást tagadd le az önéletrajzban. Mivel ezek általában kis magyar vállalkozások, nem tudnak/akarnak túl magas fizetést adni. És ha látják, hogy van diplomád, nyelvtudásod, akkor nem fognak felvenni. Eleve kezdőként nagyon nehéz ilyen helyet találni, de nem lehetetlen. Én voltam ilyen helyen interjún, volt számviteli teszt, ha azon jó szerepelsz, szerintem esélyes lehet a dolog. Én azon buktam meg, hogy beírtam a diplomát, meg a 3 nyelvtudást.

2. Multihoz mész el könyvelni. Ide is nagyon nehéz bekerülni tapasztalat nélkül. De ha beszélsz 2 nyelvet, azért lehet esélyed, mert 2 használható nyelvtudása még mindig elég kevés embernek van. Ezeknél a cégeknél a könyvelés kis részét csinálod te, mivel sok felé oszlik a munka. Ezért nem is olyan nagy felelősség, és nem nagyon fog az adóhivatal sem cseszegetni. (Persze azért itt is van ellenőrzés.)

Kezdőként mondjuk felvennének vevőszámla vagy szállítói számla könyvelőnek. Itt már a kezdő fizetések sem rosszak, mondjuk 200-250.000 bruttó minimum. Ha olyan a cég, hogy hagynak fejlődni, akkor 1-2 éven belül lehetsz középvezető, azok már elég jól keresnek. Ha nem hagynak fejlődni, akkor el kell menni másik céghez, multis tapasztalattal már egyből középvezetői posztot meg lehet pályázni, és jó eséllyel fel is vesznek.

Pesten állítólag egy ilyen könyvelő megkapja a nettó 350.000 Ft-ot. Én nem tudom, mert én vidéken dolgozom, nekem "csak" bruttóban ennyi a fizetésem. Azért annyira nem vagyok vele elégedetlen.

2012. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy könyvelő irodában dolgozom, a fizetésem nettó 72.000Ft, a kollégám, aki már több, mint 10 éve a cégnél dolgozik 90.000ft-ot visz haza.
2012. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat !
2012. szept. 27. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!