Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Próbaidő alatt a cégnek be...

Próbaidő alatt a cégnek be kell jelenteni a munkavállalót?

Figyelt kérdés
azt mondták nekem hogy nem kell, én ezt nem hiszem....hol tudok hivatalossan utánanézni hogy be vagyok e jelentve illetve próbaidő alatt is be kell e jelenteniük? Jelenléti ívet írtam alá azt is csak 1-szer, munkaszerződésem nincs, hol tudok érdeklődni ami hivatalos?
2012. okt. 2. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Abban nem tudok segíteni, hogy hol tudsz ennek utánajárni, de az biztos, hogy a próbaidő alatt is be kell jelenteni a munkavállalót.
2012. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Így van!
2012. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Azért felháborító, hogy itt hazudoznak a cégek....ha nem olyan fontos ez a munka neked, illetve más munkalehetőséged is lenne, akkor jól gondold át, hogy náluk akarsz-e lenni. Lehet később is lesz velük problémád, mert majd nem akaródzik nekik fizetni....
2012. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Be kell jelenteni.

A munkaviszony első 1-6 hónapja lehet próbaidő.

Nyiss egy ügyfélkaput, azon meg tudod nézni a TAJ szolgáltatásokban a biztosítási jogviszonynál, hogy be vagy-e jelentve (pár napos csúszás lehet a feldolgozás miatt)

2012. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

pár napja vagyok ott. Elkérték a személyim, lakcím stb dolgokat, viszont én nem kaptam semmit, tehát valami munkaszerződés kellene. A munkatársam határozottam azt mondta hogy be vagyok jelentve, naponta jelentik be a próbaidőt. A fizetés miatt aggódok, de a lehetőség nagyon kevés más munkahelybe.

Ha felhívom a navot telefonon ők nem tudják megmondani?

2012. okt. 2. 20:49
 6/15 A kérdező kommentje:

még annyit h azt mondták be vagyok jelentve csak épp munkaszerződés nincs.

Próbaidő alatt is kell biztosítani nekem is a munkaszeződésből egy példányt?

2012. okt. 2. 20:51
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Nos. Igen kötelező nekik bejelenteni,amit 1x tesznek meg nem naponta. Egy nyomtatványon bejelentenek majd ha kilépsz akkor ki. Elkérheted a nyomtatvány másolatát, vagy bemész az OEP-hez és megmondják. Elvileg telefonon nem mondhatják meg de kolléganőmnek megmondták. Próba szerencse. Munkaszerződést nem mindig szokták azonnal odaadni,annak ellenére hogy be vagy jelentve,ami egyébként szabály ellenes.

munkaügyes 24N

2012. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Így van. Bejelenteni a dolgozót még a munkavégzés megkezdése előtt kell. A adóhatóságnál ezt másodpercre pontosan rögzíti a rendszer. A dolgozót nem naponta, hanem egyszer a belépésekor bejelentik, majd a munkaviszony megszűnésekor egyszer kijelentik.

Munkaszerződést mindig kapni kell attól függetlenül, hogy van-e próbaidő vagy nincs.

Ha valaki nem kap a munkáltató által aláírt munkaszerződésből egy példányt, az már eleve gyanús kell, hogy legyen.


Ügyfélkaput kéne nyitnod, ami által az interneten sok mindent meg tudsz nézni Magaddal kapcsolatban. Ezt az egészet az okmányirodában kell kezdeményezni, ott regisztrálnak a rendszerbe, majd egy e-mail címre kapsz belépőkódot a saját ügyfélkapudhoz, amit aktíválsz és már használhatod is akár az adóhivatal, akár az egészségbiztosítási pénztár, akár a földhivatal stb. nyilvántartásait a saját dolgaiddal kapcsolatban. Ott meg tudod nézni, hogy ki mikor jelentett be.

2012. okt. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A napi bejelentés alatt azt érthette, hogy nem munkaviszonyban vagy a próbaidő alatt, hanem egyszerűsített foglalkoztatással dolgozol (alkalmi munka) Ennél valóban megteheti, hogy naponta jelent be és munkaszerződést sem kell írni. Valamint a biztosítási jogviszonynál sem jelenik meg. Az EBEVen a járulékadatnál meg tudod majd nézni, de azt leghamarabb a következő hónap vége felé, de még akkor sem biztos (idén volt úgy, hogy a már felvezetett hónapok is "eltűntek", és azt írta ki, hogy nincs bevallásból származó adat, mintha nem dolgozott volna az illető) Az egyszerűsített foglalkoztatást is be lehet jelenteni előre több napra, de vannak munkáltatók, akik inkább naponta jelentik (egyszerűbb bejelenteni naponta, mint visszavonni a bejelentést, ha mégsem megy aznap a dolgozó)
2012. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak is igaza van, de azért nem efelé orientálódtunk, mert a kérdésben próbaidő van, az egyszerűsítettnél pedig ilyen fogalom nem létezik.
2012. okt. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!