Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Próbaidő alatt a cégnek be...

Próbaidő alatt a cégnek be kell jelenteni a munkavállalót?

Figyelt kérdés
azt mondták nekem hogy nem kell, én ezt nem hiszem....hol tudok hivatalossan utánanézni hogy be vagyok e jelentve illetve próbaidő alatt is be kell e jelenteniük? Jelenléti ívet írtam alá azt is csak 1-szer, munkaszerződésem nincs, hol tudok érdeklődni ami hivatalos?
2012. okt. 2. 20:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért orientálódtam errefelé, mert a kérdező kommentjeiben ez van:

"A munkatársam határozottam azt mondta hogy be vagyok jelentve, naponta jelentik be a próbaidőt." és

"még annyit h azt mondták be vagyok jelentve csak épp munkaszerződés nincs"

Ami tipikusan az egyszerűsített foglalkoztatásra jellemző.

Munkáltatói szempontból is érthető: nem kell rögtön munkaviszonyban alkalmaznia a dolgozót, így csak a valójában ledolgozott napokra fizet, kevesebb a fizetendő járulék, nincs táppénz, nincs szabadság. Ha nem válik be a munkaerő, egyszerűen nem veszi fel; ha beválik, köt vele egy munkaszerződést. Mellesleg így a munkavállaló sem veszti el a regisztrált álláskeresői státuszát, nem szüntetik meg a foglalkoztatást helyettesítő támogatását, jogosult marad a start/start bónusz kártyára.

Felénk több cég is csinálja.

2012. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

sziasztok.

Kiléptem. Jött másik lehetőség, viszont nem kaptam meg a bérem a próbaidőre.

Azzal indokolták hogy próbaidőre nem jár pénz, csak ha már lejár a próbaidő. Kilépéskor nem írtam alá semmit, mert hogy nem kell. Munkaszeződést nem kaptam

Azt mondták azért nem kell mert naponta jelentenek be. Viszont nem alkalmi munka volt. Létezik ilyen h valakit naponta jelentenek be a próbaidő alatt, és hogy az a "szokás"hogy nem jár fizetés?

légyszi válaszoljatok aki otthonos a munkaügyben az pedig főként válaszoljon légyszives

2012. okt. 4. 09:00
 13/15 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy Téged a munkáltatód félrevezetett.

Nekem az jön le ebből az egészből, hogy feketén dolgoztatott, nem jelentett be még naponta sem, és nem is akart fizetést sem adni, nemhogy a próbaidőre, de még máskor sem.

Hivatalos, normális munkahelyen próbaidő alatt is van fizetés, ugyanis munkáért bérezés jár a törvény szerint. Tehát nem adható, hanem egy kötelező valami.

Ha valahol nem adnak, akkor az nem is hivatalos, hanem fekete munka volt.

Szemét módon átvertek, ne sajnáld, hogy otthagytad őket.

Ennyi.

2012. okt. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jéééézusom!!!! A szégyentelen r*hadékok! Hát én ezeket azért feljelenteném a Navnál, pedig nem szoktam soha b*ziskodni a munkaadókkal!

Szóval, ha azt mondták hogy, naponta jelentenek be, akkor egyszerűsített munkavállaló voltál, ami azt jelenti, hogy minden nap aláírsz egy jelenlétit, és minden nap kifizetnek. Ez afféle mini munkaszerződés. Viszont nem értem, hogy ezt hogy gondolták mert, úgy emlékszem, hogy az alkalmi dolgozók max. 1 hónapban 15 napot dolgozatnak.

De szólhatsz nekik, hogy akkor adják oda a nyomtatványt amin bejelentettek. Csak kinyomtatják és kész! Bár érdekesek, mert egyszerűsítettnél nincs próbaidő... Ja próbaidőre is JÁR fizetés! Általában szokták is csinálni a munkáltatók, hogy próbaidőre adnak valami pénzt, utána meg megemelik. Ne is bánd, hogy eljöttél! Csaló banda! Én azért bemennék a Navhoz, hogy ott dolgoztam, és nem kaptam fizut! Lehet tudni, hogy milyen munkakör volt? Milyen településen? Hátha vannak itt állástalanok akkor ne jelentkezzenek! :)

munkaügyes 24N

2012. okt. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy az embert nagyon ki tudják használni. Én pályakezdő vagyok, jövőhéten kezdek a munkahelyemen, és igyekeztem utánajárni mindennek, hogy tisztában legyek a jogaimmal és kötelezettségeimmel. Szerencsére az új munkahelyemen ilyen elő sem fordulhat majd, mert kormányhivatalhoz megyek majd dolgozni.
2012. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!