Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaphat diák munkanélküli segélyt?

Vermar kérdése:

Kaphat diák munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Ezt úgy gondolom hogy volt egy főállásom és közben elkezdtem egy nappali tagozatos 2éves FSZ képzést.

Most Október 1.-étől kirúgtak és ott vagyok hogy vagy tanulok és éhezek diákmunkával, vagy diákmunka mellett kapom a munkanélkülit.Még egy év van hátra.

Az utóbbi verzió mennyire törvényellenes olyan szemszögből hogy hiába vagyok nappalis én már rég nem élek otthon, sőt 150Km-re vagyok a szüleimtől!



2012. okt. 4. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem, mivel a diák munkaügyi szempontból tanuló és nem munkanélküli. Szóval marad a diákmunka.
2012. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gelazso ***** válasza:
79%
A munkaügyi hivatalban kérdezz rá.Nem kell tartanod semmitöl,hiszen ez csak egy információ kérés.
2012. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De kapcsolatban állnak egymással, vagy elhallgathatom segélykérésnél ezt az infót?
2012. okt. 4. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz kapni, de még regisztrálni sem fognak, mert nappali tagozatos vagy:

58. §

(5) E törvény alkalmazásában

d)440 álláskereső: az a személy, aki

2. oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat,


1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

2012. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt én értem, de az lehetséges hogy bemegyek a felmondásomkor kapott papírokkal és elhallgatom a diák jogállásomat?

Kiderülhet hogy törvény szerint "jogtalanul" kapom azt ami nekem jár(na)?

2012. okt. 4. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem kizárt.

Az egyetemnek le kell jelentenie a nappalisait, mert nekik így van rendezve a tbjük. Ha most az oepnél az van, hogy nappalis vagy az állami foglakoztatási szolgáltanál meg, hogy munkanélküli akkor lehet kiüti nekik valahol a rendszer.

(Bár azon se csodálkoznék ha nem. Amilyen a magyar bürokrácia.)

2012. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez a suli amúgy szakközép, csak van fsz képzése!

Az nem volt akkor baj hogy két felöl jött utánnam tb 1évig?

Nem kaptam semmi papírt erről hogy hogy is van ez.

2012. okt. 4. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges: csak rajtad múlik, hogy bemégy, regisztráltatod magad, elhallgatod a nappalis jogviszonyod és aláírod a papírokat büntetőjogi felelősséged tudatában; vagy sem.

Kiderülhet, sőt nagy valószínűséggel ki is derül. A NAV tartja nyilván az adatokat, mindenki oda jelent be mindenkit (oktatási intézmények, munkáltatók, munkaügyi központok) a TAJ szám alapján. Most a nagy "rászállás" a a főállás melletti társasági tag ügyvezetők bejelentésével volt (fizetni nem kell, csak bejelenteni és havi nullás bevallást küldeni) Itt is sorra szórták ki a 100ezres büntiket a bejelentés elmulasztása miatt (egyszerűen összefuttatják a navos és a cégbírósági adatbázisokat) Szerinted akkor a navos adatbázisokat cégen belül nehéz összefuttatni és kiszűrni a csalókat?

2012. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Tb max egy felől jöhetet, mert a sulid nem fizet egy fillért se utánad. Ő csak mondja, hogy XY itt nappalis nálunk, szóval neki jár az eü ellátás.


De mondok mást. Van akinek több munkája is van. Nem szólt még senkinek ezért az oep, hogy húúú maga után már olyan sokat fizettek be ide a tb kasszába, legyen olyan kedves szóljon már a cégeinek, hogy kicsit függeszék már fel az utalást, mert elég lesz.

2012. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

"Az nem volt akkor baj hogy két felöl jött utánnam tb 1évig?"

Nem ment kétfelől a TBd.

Az iskola csak bejelentett és jogosult voltál a természetbeli eü. ellátásokra. Az iskola egy fillért sem fizetett utánad.

A munkahelyednek is be kellett jelentenie, a munkaviszonyod alapján biztosított lettél és fizették utánad a járulékokat.

De még olyan is lehetséges, hogy valakinek több munkahelye van és akkor mindegyik munkahelynek be kell jelentenie és fizetnie a járulékokat.

2012. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!